Xiaomi Pad 6 çıkış tarihi için ilk resmi açıklama geldi!


Tablet dünyasının değerli isimlerinden Xiaomi, pazardaki hissesini büyütmek istiyor. Bu gayeyle savlı bir seriye hazırlanan şirket, Xiaomi Pad 6 için son virajda. Daha evvel de sızıntı bilgilerine ulaştığımız seri için yetkili ağızdan açıklama geldi.

Xiaomi Pad 6, bu ay içinde sahne alacak

Redmi genel müdürü ve Xiaomi Group başkanı Lu Weibing, Webio platformundaki soru yanıt sohbetinde kimi bilinmeyenleri yanıtladı. Bir soru üzerine Weibing, beklenen Xiaomi tablet serisinin bu ay içinde piyasaya çıkacağını belirtti.

Daha evvel değerli kaynaklardan elde edilen bilgilere nazaran şirket, bu ay piyasaya sürmeye hazırlandığı Xiaomi 13 Ultra ile birlikte yeni tabletlerini tanıtacak. Birçok argümana nazaran aktiflik 18 Nisan tarihinde düzenlenecek. Bir diğer Xiaomi yöneticisi Wang Hua da serinin bu ay geleceğini belirtmişti.

Öte yandan daha evvel elde edilen bilgilere nazaran serinin amiral gemisi modeli olan Xiaomi Pad 6 Pro, gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snadpragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alacak. Xiaomi Pad 6 modeli ise Snapdragon 870 işlemciyle kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Xiaomi, her iki modelde de 2.8K çözünürlüğe sahip Dolby Vision dayanaklı ekrana yer verecek. AMOLED panel ile geleceği varsayım edilen aygıtlar, 120Hz ekran tazeleme suratına sahip olacak. Xiaomi tableti, 33W süratli şarj teknolojisine sahip 10.000 mAh batarya ile tanıtılacak. Şirket, Pro modelinde ise 67W süratli şarj teknolojisine yer verecek. Serinin Android 13 tabanlı MIUI 14 ile kutudan çıkacağı belirtiliyor.

Xiaomi Pad 6 çıkış tarihi için ilk resmi açıklama geldi!

Bir yorum yazın

Yorumlar