Fortnite’a Dereceli Sistem Geliyor


Fortnite’a dereceli sistem, Battle Royale ve Sıfır İnşa için 16 Mayıs 2023 Salı günü yayınlanacak olan 24.40 versiyonlu güncelleme ile geliyor. Epic Games şirketi ise merak edilen ayrıntıları açıklığa kavuşturdu.


İlginizi Çekebilir: Epic Games Store Fiyatsız Oyun Paketi Dağıtıyor


Epic Games, Fortnite’a Dereceli Sistem Getiriyor

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Sıfır İnşa sonrasında Amerika menşeli yayıncı, eşleşme yeni bir soluk getiriyor. Sıfırıncı Dönem dereceli, standart Battle Royale ve Sıfır İnşa modlarında mevcut olacak ve Kısım 4 Dönem 3 boyunca devam edecek. Belirlenen zamanlamanın, Fortnite grubuna ek özellikler ve genel iyileştirmeler üzerinde çalışır iken muhtemel sıkıntılar ile ilgili ayarlamalar yapma konusunda da imkan tanıyacakmış.

Standart Battle Royale için tekli, ikili ve dörtlü dereceli geçerli olacak iken Sıfır İnşa ise yalnızca ikili imkan tanınacak. Dahası ise dereceliler her iki modda bağımsız olacak. Bu da demek oluyor ki, bir tarafında aldığınız derece başkasını etkilemeyecek.

Oyuncuların dereceleri ise maç konuşlandırma, hem ferdî hem de grup eleme sayısına bağlı olarak yükselecek yahut düşecek. Ayrıyeten ekibin derecesi de kadrodaki derecesi en yüksek oyuncuya nazaran ayarlanacakmış.

Bütün oyuncular Bronz derecesi ile başlayacak ve Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Seçkin, Şampiyon ve Efsane dereceleri boyunca yükselecekmiş. Bronz ve Elmas arasındakilerin her birinin üç derecesi olacak iken bu, Seçkin, Şampiyon ve Efsane için teğe iniyor. Bir oyuncu Efsane derecesine ulaştığında, sonrasındaki performansı düşse bile dönem boyunca derecesinde düşme olmayacakmış. Ne var ki bu sefer da dünya genelindeki Efsane derecesine sahip oyuncular ortasında bir derece yarışı başlayacakmış. Öbür bir deyişle, dünyanın en düzgünü olmak için bir çaba başlayacakmış. Bu noktada, liderlik tablosunda görünmeyi istemezseniz de kapalılık ayarı ile bu durumu değiştirebilmeniz mümkün oluyor.

Son olarak, bir dereceli maçta, Savaş Otobüsü’nden atladığınızda Dereceli Acil Misyon alıyoruz. Bu vazifeleri tamamladığımızda da döneme özel mükafatlar kazanabiliyoruz. Her bir maçta yalnızca bir yeni Dereceli Acil Vazife veriliyor iken, etap kaydetme de bir sonraki maça aktarılamıyor.

Fortnite’a Dereceli Sistem Geliyor

Bir yorum yazın

Yorumlar