Returnal DLSS 3 Desteği Kazandı


Şubat ayında Epic Games Store ve Steam üzerinden PC için de gelen Returnal DLSS 3 dayanağı de kazandı. Ayrıyeten DLSS 2 destekleyen oyunların listesine üç isim daha katıldı. Ayrıntılar haberimizde.

Returnal DLSS 3 Dayanağı ile Gelişiyor

NVIDIA geçtiğimiz hafta, DLSS dayanaklı oyun ve uygulamaların sayısının 290’a ulaştığını duyurmuştu. Returnal 25 Nisan tarihinde DLSS 3 takviyesi alıyor. DLSS 2 dayanağı alan oyunların sayısı artıyor.

Returnal için DLSS 3 Performans Desteği

Şubat ayında PC’de piyasaya sürülen ve büyük beğeni toplayan Returnal, piyasaya çıkışıyla birlikte DLSS 2 ve ışın izleme takviyesi almıştı. 25 Nisan tarihinde Returnal, performansını daha da artıracak DLSS 3 güncellemesini alıyor. GeForce RTX 4090’da 2,2 kat artırılan kare suratları, oyunculara 180 FPS’nin üzerinde performans sağlarken; GeForce RTX 4080’de, DLSS takviyesi ve 140 FPS’in üzerinde oynanabilirlik sağlıyor. Öbür GeForce RTX 40 Serisi GPU’larda ise DLSS 3, ışın izleme ve tüm ayarlar azamî düzeydeyken 4K’da 90 FPS+ oyun performansını sunuyor.

DLSS 3, DLSS 2, Reflex ve ışın izleme takviyesi, rastgele GeForce RTX GPU’da yahut dizüstü bilgisayarda, Returnal’ı en uygun formda deneyimlemeyi mümkün kılıyor.

DLSS 2 Yüzlerce Oyuna Takviye Sağlamaya Devam Ediyor

NVIDIA’nın oyun geliştiricilere yardımcı olmak ve oyun entegrasyonunu kolaylaştırmak için sunduğu birçok araç, eklenti ve oyun motoru entegrasyonu sayesinde DLSS 2, tonlarca oyuna eklenmeye devam ediyor. DLSS 2 takviyesi alacak en son oyunlarsa şunlar:

  • Monster Energy Supercross – The Official Videogame 6 (DLSS 2 takviyesiyle erişime açık)
  • GUN JAM (DLSS 2 takviyesiyle erişime açık)
  • STRANGER OF PARADISE FINAL FANTASY ORIGIN (DLSS 2 takviyesiyle erişime açık)

GeForce.com’dan DLSS takviyeli 290 oyunun tam listesine ulaşabilirsiniz.

Yeni #RTXON The Lord of the Rings: GollumTM Fragmanı Yayınlandı

Yüzüklerin Efendisi: Gollum 25 Mayıs’ta piyasaya sürüldüğünde, GeForce RTX donanımına sahip PC oyuncuları, DLSS 3 ve DLSS 2 ile performansı hızlandırabilecek ve mümkün olan en yüksek kare suratlarında ışın izlemeli yansımaların ve gölgelerin keyfini çıkarabilecekler. Bunlara ek olarak, tüm GeForce oyuncuları NVIDIA Reflex ile sistem gecikmesini azaltabilecek ve GeForce GTX oyuncuları, sınıfının en yeterlisi platformdan bağımsız NVIDIA Image Scaling(NIS) uzamsal yükseltme ve sertleştirme algoritmasıyla performansı artırabilecek.

Returnal DLSS 3 Desteği Kazandı

Bir yorum yazın

Yorumlar