Prince of Persia: The Sands of Time Remake’ten Kötü Haber Var!


Oldukça uzun bir vakit sonra Prince of Persia: The Sands of Time Remake ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ne var ki bu, pek de beklediğimiz üzere olmadı. Görünüşe nazaran oyunun satışa sunulmasını bırakın, bir şeyler görmek için dahi hayli bir mühlet beklememiz gerekebilir.


İlginizi Çekebilir: Assassin’s Creed Mirage Çıkış Tarihi Belirli Oldu


Üzerine meyyit toprağı serilmiş üzere sesi soluğu çıkmayan Prince of Persia serisi için uzun vakittir yeni bir oyun beklentisi içindeydi. Bu beklentiye de 2020 yılının Eylül ayındaki Ubisoft Forward sırasında yanıt verilmişti. Her ne kadar yepisyeni bir oyun olmasa da “Hiç yoktan uygundur.” diyebileceğimiz Prince of Persia The Sands of Time Remake duyurusu, Fransız yayıncının serisi için kapıyı şimdi kapatmadığının canlı bir delili olmuştu.

Ancak duyurunun akabinde, güya zehirli ok atılmış üzere aksilikler de arkası arkasına gelmişti. Pek çok defa ertelenen tekrar imal ile ilgili gelişmeler, geliştirici değitirmeye kadar gitmişti. Temel geliştiricileri Pune ve Mumbai stüdyoları olsa da, mukadderatı artık Montreal stüdyosunun ellerindeydi. Uzun vakittir durumu hakkında en ufak bir fikir sahibi olmadığımız Prince of Persia The Sands of Time Remake, önümüzdeki ayın Ubisoft Forward yayınında geri dönecek mi diye düşünüyorduk ki umutlarımız öteki bahara kaldı.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake İçin Daha Vakit Var

Montreal stüdyosu, Twitter üzerinden yaptıkları paylaşım ve resmi sayfa üzerinden yayınladıkları gönderi ile son durum hakkında bilgilendirme yaptılar. Yine üretimin şimdi oyuncuların karşısına çıkmaya hazır olmadığını ve Ubisoft Forward kapsamında da yeni bir şey beklemememiz gerektiğini söylüyorlar. O denli ki daha konsepsiyon kademesindeymiş. “Bunun Türkçe meali nedir?” diye soracak olursanız da, daha oyuncuların geri bildirimleri dinleniyor ve grup oluşturulduktan sonra da öncelikler belirlenecek ve karşımıza bir şeyler çıkartabilecekleri evreye geçilecek. Yani geliştirilme basamağının oldukça erken bir safhasında olduğunu söyleyelim. Bu da büyük ihtimalle bir şeyler görebilmek için önümüzdeki seneyi beklememiz gerektiği manasına geliyor olabilir.

Daha evvelden yapılan açıklamalar ile görsel olarak yeni düşman ve karakter modellemelerinin, geliştirilmiş seslerin, parkur animasyonları ve müzikler ile yeni sinematik sahnelerin sunulacağı söylenmişti. Bunların yanı sıra, kamera, denetimler ve çatışma sistemi de külliyen yine yaratılarak bugünün standartlarına taşınacağından lakin yepyeni ile çağdaş versiyon ortasında geçiş yapabilmenin mümkün olacağından da bahsedilmişti.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake’ten Kötü Haber Var!

Bir yorum yazın

Yorumlar