Instagram’a Ortak İçerik Keşfetme Özelliği Geliyor


Popüler toplumsal medya platformu Instagram’ın orijinal bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Taşınabilir uygulamalar hakkındaki paylaşımlarıyla tanınan Alessandro Paluzzi tarafından fark edilen bu özellik, keşfetme konusunda bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor.

Meta bünyesinde faaliyet gösteren Instagram, bu yeni özelliğiyle kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimini artırmayı amaçlıyor. Dev platform, geçtiğimiz günlerde misal bir maksada hizmet eden ve kullanıcıların ortak koleksiyonlar oluşturmasını sağlayan bir özellik daha çıkarmıştı.

Arkadaşlarınızla bir arada içerikleri keşfedebileceksiniz

Paluzzi’nin paylaştığı ekran imajına nazaran yeni özellik, arkadaşlarınızla birlikte ortak bir akış yoluyla yeni içerikler keşfedebilmenizi sağlayacak. Bu gönderilerin, iki tarafın da takip ettiği hesaplardan yahut etkileşime girdiği içeriklerden oluşacağı da gözden kaçmıyor. Ayrıyeten, özelliğin davet yoluyla kullanılabileceği ve ortak ilgi alanınıza giren profillerden gönderileri paylaşabileceğiniz de görülüyor.

Bu biçimde de insanların ortak ilgi alanları üzerinden etkileşim kurmasını amaçlanıyor. Öte yandan özelliğin yardımıyla arkadaşlarınızın size önerilenlere emsal gönderileri de görebilecek. Platform, bu ayarın rastgele bir vakitte değiştirilebileceğini de ekliyor. Ortak içerik keşfetme özelliğinin ne vakit çıkış yapacağı konusunda ise şu an bir bilgi yok.

Instagram’a Ortak İçerik Keşfetme Özelliği Geliyor

Bir yorum yazın

Yorumlar