WhatsApp’a ‘Sohbet Kilitleme’ Özelliği Geliyor


En son 2 yıl önce sohbet yedeklerini şifreleme özelliği üzerinde çalışmalar gerçekleştiren WhatsApp bu kez de sohbetler için aynısını yapmayı planlıyor.

Uygulamaya getirilen yeni güncellemedeki detaylara göre şirket, bu yeni özellikle birlikte tam bir sohbet gizliliği sağlayacak. Zira sohbetler, yalnızca sohbet eden kişiler tarafından açılabilecek.

Bir sohbeti kilitlediğinizde paralo veya parmak izi girmeniz gerekecek.

Yeni özellikle birlikte bir sohbeti kilitlediğinizde parolanız veya parmak iziniz olmadan açılmayacaktır. Bunun yanı sıra açmaya çalışan kişi parolayı art arda yanlış girerse yalnızca sohbet geçmişinin silinmesi şartıyla erişim sağlayabilir. 

Böylece sohbete getirilen bu kilit, aynı zamanda medyaların da gizli kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda fotoğraflar telefon galerinize kaydolmayacağı için şifreyi bilmeden veya parmak izinizi okutmadan birisinin bu sohbete erişmesi imkansız olacaktır. 

Yeni özelliğin beta kullanıcılarının erişimine ne zaman açılacağıyla ilgili maalesef bir bilgi yok. Ancak kısa bir süre içinde gerçekleşmesini bekleyebiliriz.

WhatsApp’a ‘Sohbet Kilitleme’ Özelliği Geliyor

Bir yorum yazın

Yorumlar