iPhone’nunuza Galaxy S23’ü Getiren Uygulama: Try Galaxy


Apple ve Samsung arasında uzun süredir devam eden bir rekabet olduğunu biliyoruz. İki şirket de her yıl çıkardığı telefonlarla birbirinin önüne geçmeye çalışıyor. Apple, son olarak iPhone 14 ile Samsung ise buna rakip olarak Galaxy S23 ile karşımıza çıkmıştı. Bugün çıkan bir rapor ise rekabetin iyice kızıştığını ve Apple’ın en popüler markalar konusunda Samsung’un önüne geçtiğini ortaya koymuştu.

İki taraf arasındaki mücadele devam ederken şimdi ise Samsung’tan Apple kullanıcılarının aklını çelmek için oldukça ilginç bir hamle geldi. Güney Koreli teknoloji devi, iPhone sahiplerinin telefonlarında Galaxy S23 denemesine olanak tanıyan bir araç çıkardı.

“Try Galaxy” isimli demo, Samsung telefonları iPhone’nunuza getiriyor

Try Galaxy” olarak adlandırılan bu demo, iPhone kullanıcılarının direkt olarak Galaxy S23, Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4’ün yazılımını deneyimlemesine olanak tanıyor. Yani kullanıcılar, telefonlarından bu uygulama yoluyla direkt olarak bir Samsung telefon hissiyatı yaşayabiliyor. Ayrıca şirketin sadece iPhone kullanıcılarını hedeflediği, Google Pixel gibi cihazlardan buna erişilemediği de görülüyor.

Uygulama, Android 13 tabanlı One UI 5.1’i simüle ederek Samsung Galaxy deneyimini yaşatıyor. Try Galaxy’de temel şeyler, tıpkı bir Samsung cihazındaymış gibi çalışıyor. Ancak normal olarak bazı hatalarla karşılaşmak mümkün. Tabii web uygulaması üzerinden çalıştığı için pek hızlı değil.

Demoyla birlikte temel Samsung uygulamalarına erişilebiliyor. Samsung size (hem de kendi zil sesiyle), bazı sahte mesajlar da gönderiyor. Bunlar dışında Samsung Health (sağlık, telefonlar arası veri aktarmaya yarayan Smart Switch gibi şeyleri de deneyimlemek mümkün. Ayarlar kısmında “Duvar Kağıtları” ve “Gizlilik ve Güvenlik” gibi kısımlara da ulaşabiliyorsunuz. Ancak bu bir demo olduğu için yapabileceğiniz şeylerin oldukça kısıtlı olduğunu ve her şeyin çalışmadığını eklemek gerek.

Son olarak Try Galaxy’de yalnızca İngilizce dilinin mevcut olduğunu ekleyelim. Bu hamle, muhtemelen pek fazla insanı Galaxy’e geçirmeyeceğini söyleyebiliriz. Yine de meraklı iPhone kullanıcılarının S23’te nelerin yer aldığını görmesi için oldukça iyi bir seçenek. Uygulamayı nasıl kullanacağınızı aşağıda anlattık;

iPhone’nunuzdan nasıl Samsung Galaxy deneyimi yaşayacaksınız?

Buradaki bağlantı üzerinden “Try Galaxy”nin sitesine gidin ve ekranda alt kısımda yer alan “paylaş” simgesine basın

“Ana ekrana ekle” kısmına tıklayarak uygulamayı ekleyin

iPhone’nunuzun ana ekranından “Try Galaxy” uygulamasını açın

Demonun kullanımı hakkında küçük bir eğitimle karşılaşacaksınız

Eğitimi geçtikten sonra One UI 5.1’i deneyimleyebilirsiniz

 

iPhone’nunuza Galaxy S23’ü Getiren Uygulama: Try Galaxy

Bir yorum yazın

Yorumlar