Dragon’s Dogma 2 Fragmanı Yayınlandı


Beklenen Dragon’s Dogma 2 fragmanı sonunda yayınlandı. PlayStation Showcase 2023 sunumu sırasında karşımıza çıkan fragman, bizi nasıl bir oyun beklediğine dair genel bir fikir veriyor diyebiliriz.


İlginizi Çekebilir: PlayStation Showcase 2023 Sırasında Gösterilenler


Dragon’s Dogma 2 oyununun geliştirilme basamağında olduğunu, aslında geçtiğimiz yılın Haziran ayında öğrenmiştik. O denli ki, onuncu yıla özel olarak gerçekleştirilen canlı yayında Hideaki Itsuno, “Sizi beklettiğimiz için üzgünüz!” dedikten sonra uzun kollu tişörtünün fermuarını indirerek Dragon’s Dogma 2 logosunu göstermişti. Ardından ise, özgün oyunun ardındaki Daigo Ikeno ve Kenichi Suzuki üzere tecrübeli isimlerin dahil olduğu geliştirme grubundaki herkesin keyif alacağımızı umdukları bir oyun yaratmak için sıkı çalıştıklarını söyleyerek kelamlarını noktalamıştı.

Dragon’s Dogma 2 Fragmanı

PlayStation Showcase 2023 sırasında da birinci Dragon’s Dogma 2 fragmanı en sonunda yayınlandı. Bir buçuk dakikalık uzunluğu olan fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz.

Devam oyununun öyküsü boyunca gizemli öteki dünya varlıkları olan Piyonlar bize katılacak ve Arisen isimli karakterimiz ile eşsiz bir maceraya atılacağız. Capcom tarafından söylenene nazaran bu macera o kadar eşsiz olacakmış ki, kendi maceramızda başka oyuncular da bize eşlik ediyormuş üzere hissedecekmişiz.

Fragmanda ayrıyeten ejderha ve dünyanın yıkılışını temsil eden bir karakteri görebiliyoruz. Bunların dışında, RE Engine ile geliştirilen oyun için görsellik ve yapay zeka konusunda son teknolojinin kullanıldığı oyunda karakterlerin sınıfını, görünümünü ve yeteneklerini özelleştirebilmemiz mümkün olacak.

Şu an için rastgele bir çıkış tarihi bulunmuyor olsa da, Dragon’s Dogma 2 PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştiriliyor.

Dragon’s Dogma 2 Fragmanı Yayınlandı
  • 25 Mayıs 2023
    Oyun,

Bir yorum yazın

Yorumlar