ASUS ROG Ally Çıkış Tarihi Belli Oldu


1 Nisan 2023 tarihinde tanıtıldığı için birinci anda latife olduğu düşünülen taşınabilir el konsolu, önümüzdeki ay bizlerle olacak. Yakın bir vakit evvel yapılan duyuru ile ASUS ROG Ally çıkış tarihi netleşti.

Tayvan menşeli telefon ve bilgisayar donanımı ve elektronik şirketi ASUS, taşınabilir el konsolu ROG Ally’yi bu ayın başlarında duyurmuştu. Epic Games ve Steam mağazaları ile uyumlu bir Windows işletim sisteminin olacağı aygıtta, Ryzen Z1 işlemci, RDNA 3 ekran kartı, yedi inç boyutunda ve 120Hz tazeleme oranına sahip 1080p ekran, 16 GB LPDDR5 bellek, 512 GB PCIe 4.0 SSD ve Dolby Atmos takviyesi bulunacak.

ASUS ROG Ally Çıkış Tarihi Ne Vakit?

İlk etapta Amerika ve Birleşik Krallık ülkelerinde satışa sunulacak olan ASUS ROG Ally için 11 Mayıs 2023 tarihini belirlenmiş. Yakın bir vakitte Best Buy üzerinden ön-siparişe açılacak olan aygıt için hatırlatıcı oluşturabilmek mümkün oluyor.

Şu an için rastgele bir fiyat bilgisi verilmiş değil, lakin bir mühlet evvel açıklama yapan ASUS temsilcisi tarafından 1000$ altında bir fiyatın olacağı söylenmişti. Direkt Steam Deck için bir rakip olacağını ve Valve aygıtının en üst modelinin de yuvarlak hesap 650$ olduğunu düşünürsek, belirlenecek olan fiyatın da bu düzeyde olmasını bekleyebiliriz. Çıkış gününe fazla bir vakit kalmadığı için, fiyat etiketini öğrenmek için de önümüzde fazla bir vakit kalmadı.

ASUS ROG Ally Çıkış Tarihi Belli Oldu

Bir yorum yazın

Yorumlar