The Division 2’nin PlayStation 5 ve Xbox Series Versiyonları Olmayacakmış


Eğer The Division 2‘nin PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarını bekliyorduysanız, ne yazık ki size müjdeli bir haber veremeyeceğiz. En azından şimdilik böylesi bir durum kelam konusu değil. Yaratıcı direktör Yannick Banchereau tarafından yapılan açıklamalar haberimizde.

Ubisoft firmasının The Division 2 için içerik takviyesinin devam edeceği, geçtiğimiz hafta açıklanan yeni yılın başlama vakti ve dönemlerin içerik ayrıntıları ile öğrenmiştik. Oyuncular olarak başımızdaki bir öbür soru işareti ise PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarının gelip gelmeyeceği.

The Division 2, 2021 yılının Şubat ayında mevcut kuşak güncellemesini almıştı. Yani 4K çözünürlükte 60 FPS akıcılığında oynayabilmek mümkün oluyor, lakin mesela DualSense kolunun dokunsal geri bildirim ve uyumsal tetikleyicileri ile oynamak farklı bir zevk olacaktır. Ne yazık ki Ubisoft ve Massive Entertainment bu bahiste rastgele bir çalışma içerisinde değilmiş.

The Division 2’nin PlayStation 5 ve Xbox Series Versiyonları Planlanmıyor

Yakın bir vakit evvel MP1st tarafından yaratıcı direktör Yannick Banchereau ile yapılan bir röportaj sırasında, The Division 2 oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonları satışa sunulmayacak. Bunun münasebeti ise, mevcut jenerasyon konsolların avantajından sonuna kadar istifade edebilmek için bir evvelki jenerasyon konsolları desteklemeyi bırakmak manasına gelecekmiş. Bu noktada PlayStation 4 ve Xbox One konsollarındaki oyuncu tabanının ne kadar geniş olduğu düşünülür ise, geliştirici de geri adım atmış.

“Bu pek mümkün değil. Zira o konsolların avantajından bütünüyle yararlanmayı isteseydik, tüm platformlarda mevcut olan oyunun tek versiyonuna sahip olacağımız için, o konsolların avantajından sonuna kadar istifade etmek de oyunun eski jenerasyon konsollarda olmayacağı manasına gelecekti. Tüm jenerasyon konsollarda oyunu hala çok fazla oyuncumuz var ve onları geride bırakmaya ve yükseltmelerini istemeye hazır değiliz. Şu anda, yeni bir şey eklediğimiz her keresinde eski jenerasyonda de hala akıcı bir formda çalıştığını sağlamaya çalışıyoruz.”

Peki siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? The Division 2 oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarının yayınlanmasını ister miydiniz? Yorum kısmında fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yorum yazın

Yorumlar