PUBG: Battlegrounds Klan Sistemine Kavuşuyor


Krafton tarafından yapılan duyuru ile ünlü Battle Royale oyunu PUBG: Battlegrounds klan sistemi ile gelişmeye devam ediyor. Yeni sisteme ait tüm ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: PS Plus Extra Mayıs 2023 Oyunları Açıklandı


Oyuncuların çeşitli avantajlar ve mükafatlar kazanmak için klanlar oluşturmasına ve klan üyeleriyle birlikte oyun oynamasına imkan tanıyan PUBG: BATTLEGROUNDS’a Klan Sistemi huzurlarınızda.

PUBG: Battlegrounds Klan Sistemi Detayları

BATTLEGROUNDS PLUS hesaplarına sahip oyuncular, lobide bulunan klan düğmesine tıklayarak klanlar oluşturabilir. Klan oluşturulduktan sonra klan arama, sohbet ve bildirimler üzere çeşitli özellikler elde eder. Her klan bir klan başkanı, yönetici ve genel üyelerden oluşur ve en fazla 100 üyeye sahip olabilir. Eğitim misyonlarını tamamlayan oyuncular bir klana katılmaya hak kazanır. Bu oyuncular isterlerse bir klana katılma talebinde bulunabilirler yahut mevcut bir klan üyesi tarafından davet edilebilirler.

Klanları daha da keyifli hale getirmek için, klan düzeyi ve mükafatları olan yeni bir ilerleme sistemi getirildi. 20. düzeye kadar yükselebilecek olan klanlar, oyun esnasında Klan XP’si kazanabilecek. Bir klan 2. düzeye ulaştığında o klanın Klan Etiketi, ona uygun bir Etiket Plakası’nı üzerinde oyuncunun takma adı/PUBG Kimliği’nin yanında görünecek. Klanların Etiket Plakası, klan düzey atladıkça yükseltilebilir olacak. Oyuncular, klan üyeleriyle birlikte oynarken klanın daha süratli düzey atlamasını sağlayan çift XP bonusu alacaklar. Ek olarak, oyuncular klanlarının üyeleriyle oynadıkları için %30 BP artış takviyesi de kazanacaklar.

PUBG: BATTLEGROUNDS’un Baş İmalcisi Taeseok Jang, “Aidiyet hissini geliştirmek ve nihayetinde oyuncu memnuniyetini artırmak için 23.2 test sunucusu güncellemesinden başlayarak klan sistemini kullanıma sunduk. Yeni sistem sayesinde oyuncuların arkadaşları ve klan üyeleriyle daha tatmin edici bir oyun tecrübesi yaşayabileceğini umuyoruz.” dedi.

PUBG: Battlegrounds Klan Sistemine Kavuşuyor

Bir yorum yazın

Yorumlar