Twitter Süper Mario Kardeşler Filmi Skandalı ile Gündemde


Bilhassa Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra gündemden düşmeyen Twitter ile ilgili yeni bir değişik gelişme, daha doğrusu bir skandal yaşandı. Yakın bir vakit evvel vizyona giren Süper Mario Kardeşler filmi Twitter üzerinden yayınlandı.

Twitter Harika Mario Kardeşler Sineması ile Nintendo’nun Amacı Olabilir

Bildiğiniz üzere Twitter üzerinden uzun görüntü yükleme özelliği getirilmişti. Twitter Blue abonesi kullanıcılar, hesaplarından bir saat uzunluğunda Full HD görüntü paylaşabiliyorlar. Lakin elbette kullanıcılar ortasında bu çeşit imkanları berbata kullananlar her daim karşımıza çıkabiliyor. Vidsthatgohard da bunların bir yenisi oldu. O denli ki bir buçuk saatlik sinema, iki kesim halinde Twitter üzerinden yayınlanmış ve dokuz milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış.

Aslında daha evvelce birçok hesap üzerinden hem ikinci sınıf hem de rastgele bir telif içermeyen sinemalar Twitter üzerinden yayınlanmıştı. Fakat mevcut durum, bambaşka bir noktada; zira, büyük bütçeli bir sinemadan bahsediyoruz.

Şu an için görüntü kaldırılmış ve kullanıcının hesabı da askıya alınmış durumda, ancak bildiğiniz üzere Nintendo şirketi telif hakkı davaları ile de ün salmış bir şirket ve ilerleyen periyotta toplumsal medya platformunun başı oldukça ağrıyacakmış üzere görünüyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

Twitter Süper Mario Kardeşler Filmi Skandalı ile Gündemde

Bir yorum yazın

Yorumlar