Star Wars: KotOR Remake Halen Yaşıyor


Bir müddettir haber alamadığımız Star Wars: KotOR Remake ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yakın bir vakit evvel ortaya atılan iptal edileceğine dair savların bilakis, oyunun geliştirilmesine devam ediliyor.


İlginizi Çekebilir: Horizon: Forbidden West Devam Oyunu Geliştiriliyor


2021 yılının Eylül ayında düzenlenmiş olan PlayStation Showcase sırasında, geceye damgasını vuran duyurulardan bir tanesi de Star Wars KotOR Remake olmuştu. Lakin geçtiğimiz yıl Jason Schreier tarafından yayınlanan rapor ile işlerin pek de yolunda gitmediği söylenmişti. Bunun ardından, Embracer Group tarafından AAA projelerden birinde geliştirici değişikliği yapılmıştı. Bahsi geçen projenin de tekrar imal Star Wars KotOR olduğu kestirim edilmişti. Bunun en büyük destek noktası ise Schreier tarafından hazırlanan raporda, birtakım Aspyr geliştiricilerinin takviye pozisyonunda bulunan Saber Interactive stüdyosunun tekrar üretim projesinin geliştirilme kademesinde liderliğe geçebileceğine dair inancının olduğu söylenmiş olmasıydı.

Star Wars: KotOR Remake Ömür Belirtisi Gösterdi

Geride bıraktığımız finansal yılın bitimine ait olarak Embracer Group tarafından yayınlanan yıl sonu raporunda, 24 Mayıs 2023 tarihi prestijiyle hem geliştirilme evresinde hem de yayınlanacak olan oyunlar ile ilgili bir kısma yer verilmiş. On birinci sayfadaki bu kısımda sıradaki Tomb Raider, Warhammer 40.000: Space Marine II, Remnant 2 ve RIDE 5 üzere oyunların ismi geçer iken, PC ve PlayStation 5 için geliştirilmekte olan yine imal Star Wars: KotOR de yer alıyor.

Yeniden üretim hakkında ek bir ayrıntı verilmiş değil. Lakin 15 Temmuz 2023 tarihinde oyun yirminci yaşına girmiş olacak. Öteki bir deyişle, uzun vakittir hakkında yeni resmi bir haber alamadığımız oyun için merak edilen yeni ayrıntıları o gün öğrenebilecek olabiliriz. Elbette kapalı kapılar arkasında ne olduğunu tam olarak bilemiyoruz. Haliyle bir pas geçme kelam konusu da olabilir lakin umut etmek ücretsiz, değil mi?

Star Wars: KotOR Remake Halen Yaşıyor

Bir yorum yazın

Yorumlar