Armored Core 6 Oynanış Fragmanı Yayınlandı


FromSoftware, birinci Armored Core 6 oynanış fragmanı ile karşımıza çıktı. Ayrıyeten PlayStation Blog üzerinden yayınlanan röportaj ile oynanışa dair yeni ayrıntılar da ortaya çıktı.

Armored Core 6 Oynanış Fragmanı

Son olarak Elden Ring ile karşımıza çıkan ve The Game Awards 2022 gösterisi sırasında da Yılın Oyunu mükafatını kapan FromSoftware stüdyosunun yeni oyunu, Armored Core 6: Fires of Rubicon olacak. Yayınlanan yeni fragmanla da PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan oyun için hem birinci oynanış gösterildi hem de çıkış tarihi 25 Ağustos 2023 olarak duyuruldu.

Çıkış tarihi duyurusu ve oynanış fragmanına ek olarak, PlayStion Blog üzerinden yayınlanan yeni bir röportaj ile de oyun direktörü Masaru Yamamura tarafından oynanışa dair yeni ayrıntılar sundu.

Yamamura tarafından belirtilene nazaran, oyunda uzak uzaklıklı hücumdan yakın aralı çatışmaya geçiş yapabileceğimiz Assault Boost mekaniği olacakmış. Bu sayede, düşman ile aramızdaki arayı süratlice kapatabilecek iken yaptığımız atakları da birbirine bağlayabileceğiz. O denli ki, mesela makineli tüfek taarruzumuz ile düşmanımızı sersemlettikten sonra akım darbesi bıçağımız ile yakından son vuruşu yapabileceğiz. Elbette bu, silah ve araya bağlı olarak vereceğimiz hasarın oranına nazaran değişim gösterecekmiş.

Hareket suratının ise üçüncü ve beşinci oyun ortasına denk geldiği söyleniyor iken Armored Core 6, tempo ve çatışmaya yapılan yapılan değişiklikleri destekleyici rolde olacakmış. Bu noktada, suratın birdenbire artışı ve temponun da birdenbire değişmesi Armored Core 4 oyunundaki üzere baş döndürücü düzeylere ulaşacakmış.

Yeni oyunun odak noktalarından birisi de özelleştirme ve yakın dövüş silahlarıymış. Özelleştirme kısmında, robotumuza takabileceğimiz pek çok modül ve silah bulunuyormuş. Silahlar için dört hanenin olduğu ve bunları ikisinin sol ve sağ el için, geri kalan ikisinde de plazma tüfekler, ayrılmış roketler, bazukalar ve yakın dövüş silahları taşıyabilecekmişiz. Ayrıyeten farklı renkler ile boyayabilecek ve süslemeler de yapabileceğiz.

Yakın dövüş silahları tarafında da parçacıklı bomba atar, zincirli testere, akım darbesi bıçağı, mızrak ve daha öteki nevi şahsına münhasır silahlar da kullanabileceğiz. Ana silahlar ateşli olacağı için, yakın dövüş silahları dayanıklılık ve kişisellik odaklı olacakmış.

The Arena modunun da geri döneceği söyleniyor. Bu sayede oyuncular, özelleştirilmiş robotlar ile çeşitli savaşlara iştirakte bulunabilecekler. Pek çok renkli karakter bizi bekleyecek iken, bu çatışmaları vazife sırasında da yapabileceğiz. Bunların simülasyon versiyonlarından daha tehlikeli olduğu ve kendi mefkureleri ve münasebetleri ile karşımıza çıkacaklarmış.

Son olarak, Armored Core 6 birden fazla bitişe sahip olacak ve oyun her bitirişimiz sonrasında yeni gidiş yolları açılacak. Yani her kezinde farklı bir ilerleyiş ile karşılaşacağız.

Armored Core 6 Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Bir yorum yazın

Yorumlar