Samsung’dan desteği biten 4 yaşındaki modele güncelleme!


Samsung kısa mühlet evvel Galaxy S10, S10e ve S10+ modelleri için artık güncelleme vermeyeceğini duyurdu. Bu karar, 2019 yılında çıkış yapan tanınan serinin kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Lakin Samsung, enteresan biçimde Galaxy S10 Lite ve S10 5G’ye güncelleme veriyor.

Galaxy S10 5G için Nisan güvenlik güncellemesi yayınlandı

Samsung, Galaxy S10 5G modeli için Nisan 2023 güvenlik güncellemesi yayınladı. Galaxy S10 ailesinden güncelleme dayanağının çekildiğini göz önünde bulundurursak, bu dikkat cazip bir gelişme. Bundan sonraki güncellemelerin de sadece güvenlikle sonlu olacağı düşünülüyor.

S10 5G için duyurulan güncelleme G977BXXSEHWC1 yazılım sürümüyle geliyor. Şu anda makul ülkelerde kullanıma açılan Nisan paketi, önümüzdeki haftalarda küresel olarak erişime açılacak. Ayarlar > Yazılım Güncelleme menüsü aracılığıyla yeni paketi denetim edebilirsiniz.

Daha evvel Samsung, akıllı telefonlarına beş yıllık güvenlik güncellemesi ve dört yıllık Android güncellemesi vereceğini söylemişti. Fakat Galaxy S10 serisinin yanı sıra 2019’da piyasaya sürülen Galaxy A30 ve A50 de dahil olmak üzere kimi eski aygıtlarından dayanağını çekti.

Galaxy S10 serisi yeni Android 13 işletim sistemini ve One UI 5 sonrası arayüz sürümlerini almadı. Ama bu aygıtlardan daha sonra çıkan ve Samsung’un 3 yıla kadar güncellemeyi taahhüt ettiği modellerden olan Galaxy S10 Lite için One UI 5.1 paylaşıldı.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Samsung’dan desteği biten 4 yaşındaki modele güncelleme!

Bir yorum yazın

Yorumlar