iPhone 15 serisinde kamera çıkıntısı büyük ölçüde elden geçirilecek


iPhone‘daki kamera çıkıntısı, cihazın arkasından hafifçe öne çıkan ve kamera modülünü barındıran bir tasarım öğesidir. Bazı kullanıcılar kamera çıkıntısını çirkin bulsa da, Apple’a kalın veya ağırlıkta ödün vermeden yüksek kaliteli kamera teknolojisi sağlamasına olanak tanır. Şirket ilk olarak iPhone 11’deki devasa kamera çıkıntısını tanıttığında, eleştiri ve övgüye maruz kaldı. O zamandan beri, kamera çıkıntısı iPhone’un ayırt edici bir özelliği haline geldi ve tüm sonraki modellerde bulunuyor. Son zamanlarda, iki ünlü duyumcu, yaklaşan iPhone 15 Ultra’nın kamera çıkıntısı hakkında bazı detaylar paylaştı.

Ice Universe adlı duyumcu, kamera çıkıntısının iPhone 14 Pro Max‘in %14,1 daha küçük olacağını iddia etti, diğer bir duyum kanalı ShrimpApplePro ise bir kılıf üreticisinden gelen CAD görüntülerini paylaştı ve bu görüntüler, kamera çıkıntısının %9,6 daha ince olacağını gösteriyor.

iPhone 15 serisinde kamera çıkıntısı büyük ölçüde elden geçirilecek

ShrimpApplePro ayrıca, mekanik olanların yerine katı hal düğmeleri içereceğini ve kullanıcı programlanabilir bir işlem düğmesi içerebileceğini ve gerçek bir düğmeyi sıkıştırmış gibi hissettirmek için dokunsal geribildirim sağlayacağını belirtti.

ShrimpApplePro tarafından paylaşılan görüntüler, arka flaşın çapının biraz daha küçük olacağını ve mikrofonun çapının keskin bir şekilde azalacağını gösteriyor. Ayrıca, iPhone 15 Ultra‘daki katı hal düğmelerinin, telefon kılıfları ile çalışmalarına yardımcı olmak için üst kısımlarında dolgu malzemesi bulunacak. Bu katı hal düğmeleri aşınmaya karşı dayanıklı olacak ve kırılması daha az olacak gibi görünüyor.

iPhone 15 serisinde kamera çıkıntısı büyük ölçüde elden geçirilecek

Bir yorum yazın

Yorumlar