Homeworld 3 Ertelendi


Ertelenenler kervanına Homeworld 3 de katıldı. Esasen bu yıl çıkması beklenen serinin son oyunu için 2024 yılını beklemek durumundayız. Yapılan açıklamanın ayrıntıları haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Hogwarts Legacy’nin Switch Versiyonu Tekrar Ertelendi


Gerçek vakitli strateji tipi Homeworld, oyun dünyasında sağlam bir yere sahiptir. Ne var ki, 2003 yılında çıkmış olan ikinci oyun ile uzun periyodik bir sessizliğe gömülmüştü. On iki yıllık bu sessizliğin akabinde, 2015 yılında Homeworld Remastered Collection ve 2016 yılında da serinin öncesini bahis alan Homeworld: Deserts of Kharak ile geri dönüş yapmıştı. Blackbird Interactive tarafından geliştirilen ve Gearbox Publishing tarafından yayınlanacak olan Homeworld 3 ise PAX East 2019 sırasında duyurulmuştu.

Homeworld: Deserts of Kharak sonrasında tekrar uzaya geri döneceğimiz yeni Homeworld, eski oyunlar üzere tekrar 3B savaş sistemini klasik gerçek vakitli strateji elementleri ile birleştiren bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Ayrıyeten kıssayı de kaldığı yerden devam ettirecek.

Homeworld 3 Ne Vakit Çıkacak?

Esasen 2023 yılının birinci yarısında çıkması planlanmış olsa da, geliştirici tarafından Homeworld Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama ile PC (Epic Games Store ve Steam) için 2024 yılının Şubat ayına kaldığı duyuruldu.

“Homeworld 3’ün çıkışını Şubat 2024’e kaydırıyoruz.

Birincil gayemiz, selefleri tarafından koyulan standartları karşılayacak ve bu serinin inanılmaz mirasına yakışacak bir Homeworld tecrübesi sunmak.

Homeworld 3 tam olarak bu olmak için şekilleniyor, ancak bu vizyonu tam olarak gerçekleştirebilmek için oyunu rötuş etmek ve cilalamak için daha fazla vakte muhtaçlığımız var.

Bu oyuna olan tutkunuza ve bağlılığınıza son derece minnettarız ve Homeworld 3’ü olabilecek en kısa müddette ulaştırabilmek için sıkı çalışıyoruz.

Teşekkür ederiz.”

Görünüşe nazaran son periyotta teknik problemler ile dolup taşan oyunlar listesine eklenmemek için Gearbox Publishing ve Blackbird Interactive işi son derece sıkı tutmaya çalışıyor olmalılar. Umarız oyun dünyasının kaliteli gerçek vakitli strateji serisi, şanına yaraşır bir geri dönüşe imza atar. Ne var ki bunun için birazcık daha beklememiz gerekecek.

Homeworld 3 Ertelendi

Bir yorum yazın

Yorumlar