Yeni Diablo 4 Detayları Ortaya Çıktı


Diablo serisinin yeni ana oyunu ile buluşmaya epey az bir vakit kaldı. 6 Haziran 2023 Salı günü satışa sunulacak olan Diablo 4’te oyuncular olarak, Barbarian, Druid, Necromencer, Rogue ve Sorcerer olmak üzere beş farklı sınıf ortasından seçim yapacak ve şeytan Lilith’in tekrar dirilişinin akabinde Sanctuary diyarında pek çok araştırma misyonlarına atılacak ve uğraşa girişeceğiz. Bu hafta yayınlanan sahne ardı görüntüsü ile yeni Diablo 4 ayrıntıları da ortaya çıktı.


İlginizi Çekebilir: Diablo 4 PC İhtiyaçları Belirli Oldu


Yeni Diablo 4 Ayrıntıları Açıklandı

Diablo IV geliştiricileri, öykü hakkında ayrıntıları tartışmak için Perde Ardı serisiyle geri dönüyor! Oyun Yöneticisi Joe Shely, Yardımcı Muharrir Eden Trujillo, Kıdemli Tarihçe Yöneticisi Sean Copeland ve Baş Müellif Matt Burns, Lilith ve Inarius ortasındaki öykünün Diablo oyunları içinde şimdiye kadar anlatılan en karanlık öykü olduğunu oyunculara göstermek için bir ortaya geldi.

YENİ DESTANDAN ÖNE ÇIKANLAR ŞÖYLE

  • Diablo IV’ün öyküsü, Diablo III’te olanlardan 50 yıl sonra geçiyor. Diablo IV, hem kıdemli gezginlere hem de yeni başlayacaklara şeytan avına çıkmak için cehennemin yeni bir düzlemini sunuyor.
  • Oyuncular, Kırık Doruklar bölgesinde bir gezgin olarak seyahatlerine başlıyorlar, akabinde Korunak dünyasını sarsan ve şekillendiren inanılmaz olaylara sürükleniyorlar. Varlıklı karakter özelleştirmesi, oyuncuların kıssa ilerledikçe hayalini kurdukları fantastik karakteri oluşturmasına müsaade veriyor.
  • İnsanlıktan geriye kalanlar, Ulu Cennetler ile Yanan Cehennemler ortasındaki bu sonsuz savaşın ortasında sıkışmış durumda. Alımlar ve büyücülerden oluşan ve Horadrim olarak bilinen bilinmeyen bir nizamın sonuncu üyeleri, oyuncunun aklını Lilith’in karanlık güçlerine karşı koydurmayı hedefliyor.
  • Horadrimlerden tanıdık bir yüz olan Lorah, yeni Horadrim olmuş alım Donan, genç maceracı Neyrelle ve Prava üzere Korunak’ta yaşayan karakterlerle tanışın. Prava, Işık Katedrali’nin lideri vazifesinde olan yeni bir karakter. Bu küme, Inarius’u takip eden askerî bir örgüt. Inarius’un maksadı ise size Işık’ın buyruklarını göstermeyi umut etmek.
  • Hikâye, Korunak içinde büsbütün trajik ve yıkıcı olaylarla birlikte gelişiyor. Lilith ve Inarius’un öyküsü seride şu ana kadar anlattığımız en karanlık öykü.
Yeni Diablo 4 Detayları Ortaya Çıktı

Bir yorum yazın

Yorumlar