Amnesia: The Bunker İki Hafta Daha Gecikecek


Erteleme haberlerine doymayan Amnesia: The Bunker, bugün bir sefer daha ertelendi. Bir evvelki erteleme yedi günlük olmuş iken bu yenisi ise iki haftalık olacak. Frictional Games başka oyun için bir de oynanabilir demo yayınlayacakmış.


İlginizi Çekebilir: 10 Dakikalık Amnesia: The Bunker Oynanış Videosu


Güncel Amnesia: The Bunker Çıkış Tarihi Ne Vakit?

Son devirde daha çok ertelenme haberleri ile karşımıza gelen Amnesia: The Bunker, bunlara bir yenisini ekledi. Birinci olarak Mart ayında çıkacağı söylenen oyun, evvel 16 Mayıs 2023 ve sonrasında da 23 Mayıs 2023 tarihine ertelenmişti. Artık ise 6 Haziran 2023 tarihinde çıkacağı söylenmiş, geliştirici Frictional Games tarafından.

Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan yaratıcı başkan Fredrik Olsson, sertifikasyon kademesinden geçtiklerini ve nadir olarak yaşanan birden fazla çökme sorunu ile karşılaştıklarını söylüyor. Bu meselelerin da teşhis edilmesi, tekrar düzenlenmesi ve irtibatlı olarak da çözümlenmesi çok sıkıntı olacakmış. Vaktinde yetiştiremeyeceklerini söyleyen Olsson, grubun hafta sonları yahut gecelerini gündüzlerine katarak çalışmalarına yol açacak bir alternatiflerinin olduğunu fakat Frictional Games olarak bunu asla tercih edecekleri bir yol olmadığını da kelamlarına ekliyor.

Videonun devamında, grup olarak Amnesia: The Bunker oyununun olabilecek en güzel biçimiyle karşımıza çıkması için hayli sıkı çalışıldığı lisana getirilmiş. Her şeyin bir ortaya çok âlâ biçimde geldiğine yer veren yaratıcı başkan Fredrik Olsson, oynanış olsun, sanat olsun, animasyonlar olsun, atmosfer olsun ve kıssa anlatımı olsun, her şeyin bir ortaya geldiğini ve oyunu satışa sunmaya ve oyuncuların yorumlarını duymaya hazır olduklarını da söylemiş.

Erteleme haberinin akabinde güzel bir de haber veren Frictional Games, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile 22 Mayıs 2023 tarihinde oynanabilir bir demonun Steam üzerinden yayınlanacağını da müjdeledi. Şimdilik demo içeriğine dair bir ayrıntı verilmemiş olsa da, bir müddet evvel yayınlanan on dakikalık oynanış görüntüsünde gördüğümüz kısım sunulabilir. Gelişmeleri takipte olacağız.

Amnesia: The Bunker İki Hafta Daha Gecikecek

Bir yorum yazın

Yorumlar