Steam’in Game Notes Özelliği Sonunda Geldi


Mart ayının sonlarına yanlışsız SteamDB sitesinden Pavel Djundik, Steam mağazasının hem tarayıcı hem de uygulama sürümüne Game Notes (Oyun Notları) özelliğinin geleceğine işaret eden bir paylaşımda bulunmuştu. Yeni güncelleme ile Steam’in Game Notes özelliği sonunda hayata geçti, fakat şu an için beta versiyonunda ulaşılabilir durumda.

Yayınlanan yeni Steam beta güncellemesi ise büyük yenilikler getiriyor. Bunlardan öne çıkanı ise Shift+Tab tuşlarına basarak ulaştığın orta ekranda başka ayrı olarak gösterilen sohbetlerin, muvaffakiyetim ilerlemelerinin, rehberlerin, tartışmaların ve internet tarayıcısının başka ayrı görünmesi üzere. Ayrıyeten özelleştirerek, hangilerinin karşımıza geleceğine de karar verebiliyor, ortalarından istediklerimizi sabitleyebiliyor ve bu sayede de oyun esnasında görünmeye devam etmesini sağlayabiliyor ve yalnızca içeriği görünecek formda de ayarlayabiliyoruz. Hatta internetten tam tahlil görüntüsünü açıp, Shift+Tab ile ulaştığımız ekrana yerleştirebiliyor ve o halde takıldığımız yeri geçebiliriz.

Günümüzde oyuncuların bir kısmı taşınabilir aygıtlarından ilgili görüntüyü açıp da bilgisayar ekranı ile taşınabilir aygıt ekranı ortasında gidip geliyor, fakat Valve şirketi bu bahiste bir alternatif sunmayı düşünmüş. Kullanışlı olabilir üzere.

Steam’in Game Notes Özelliği Kullanıcılara Sunuldu

Bunların dışında, bir evvelki paragrafa dönecek olursak, oyun sırasında not almak isteyen oyuncular da unutulmamış. Özellikle yaşını almış oyuncular bilir, evvelden oyun oynarken muhakkak başlı noktalarda kalem ve kağıt kullanarak not almak durumunda kalıyorduk. Daha çok karşımıza çıkan bulmacaların tahlili için baştan hesap yapmanın güç olduğu durumlarda devreye giren bu metot, Steam mağazasına dahil olacak. Yani kaleme ve kağıda muhtaçlık duymadan not alabileceğiz. Ayrıyeten internetten bulduğunuz harita görselini ekrana sabitleyerek, ikide bir Alt+Tab yapmadan haritayı devamlı olarak görebilmek mümkün olacak.

Bu özelliklere elbette Steam mağazasının beta istemcisi üzerinden ulaşılabiliyor. Şayet beta istemcisine nasıl ulaşacağınızı bilemiyorsanız, buradan bakabilirsiniz.

Steam’in Game Notes Özelliği Sonunda Geldi

Bir yorum yazın

Yorumlar