MMO The Lord of the Rings Oyunu Geliyor


Amazon Games ve Embracer Group, MMO The Lord of the Rings oyunu üzerinde çalışıyorlar. Şimdilik pek bir ayrıntı verilememiş olsa da, PC ve konsollar için geliştiriliyor. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Embracer Group, Yüzüklerin Efendisi Dahil Değerli Markaları Aldı


The Lord of the Rings markası için aslında geçtiğimiz yıllarda geliştirilme kademesinde olan fiyatsız bir MMO oyunu vardı. Ne var ki Amazon Games ile Tencent ortasındaki bir uyuşmazlık yüzünden 2021 yılının Nisan ayında iptal edilmişti.

Anlaşmazlığın kaynağı ise, Middle-Earth Enterprises şirketinin mukavelede ortaklardan birinin satın alması durumunda hak mutabakatını feshetmesinin yolunun açılmasını sağlayan bir husus vardı. Bu unsur ile gidişat fazlaca karmaşık bir hal almış, Amazon Games ise buna bağlı olarak Tencent ile devam etmenin yollarını aramıştı. Lakin ne yazık ki başarılı olamamıştı.

MMO The Lord of the Rings Oyunu Geliştiriliyor

Görünüşe nazaran bir MMO The Lord of the Rings oyunu Amazon Games şirketinin içinde ukde olarak kalmış olacak ki, artık de Embracer Group ile tekrar denemeye karar vermiş. Ne var ki bunun yarın kalan projeye devam mı, yoksa sıfırdan bir proje mi olup olmadığı net olarak söylenmemiş. Bununla birlikte, Middle-Earth Enterprises geçtiğimiz yıl Embracer Group tarafından satın alındığı için de rastgele bir iptal durumu yaşanmayacak üzere görünüyor.

J.R.R. Tolkien tarafından yaratılan Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden sevilen kıssalarına yer verilecek Orta Dünya’da geçecek olan MMO oyunu, Amazon Games bünyesindeki Orange County (New World) tarafından PC ve konsollar için geliştiriliyor. Halihazırda geliştirilme kademesinin erken bir safhasında olup, çıkış tarihi verilemiyor.

Bunun dışında, Mayıs ayında satışa sunulması beklenen The Lord of the Rings: Gollum, Free Range Games tarafından geliştirilmekte olan The Lord of the Rings: Moria, Electronic Arts ve Middle-Earth Enterprises işbirliğinde Capital Games tarafından Android ve iOS tabanlı aygıtlar için geliştirilmekte The Lord of the Rings: Heroes ve son olarak Private Division ile Weta Workshop tarafından üzerinde çalışılan ve Middle-Earth diyarında geçecek olan bir oyun da haberimizin olduğu öteki The Lord of the Rings oyunları oluyor.

Bir yorum yazın

Yorumlar