Blasphemous Devam Oyunu Blasphemous 2 Duyuruldu!


Metroidvania cinsindeki dikkat cazibeli oyunlar ortasında yer alan Blasphemous, zorluğuyla da isminden hayli kelam ettirmişti. 2019 yılında çıkan bu oyun sizin de dikkatinizi çekmişse, hoş bir haberimiz var. Direkt devam niteliğindeki Blasphemous 2 duyuruldu. 

İlk oyunun öyküsü Cvstodia isimli hayali bir diyarda geçiyordu. The Miracle isim makus niyetli bir güç tarafından sonsuz bir mevt ve yine diriliş döngüsüne hapsedilmiş olan diyar ve üzerinde yaşayan insanları kurtarmak ise bize düşüyordu. Piksel grafikli oyunun senaryosu boyunca bir yandan keşif yapabiliyor, bir yandan da güçlü düşmanlar ile baş etmek durumunda kalıyorduk.  

Blasphemous 2 Geliyor!

The Game Kitchen tarafından geliştirilen ve Team17 tarafından yayınlanacak olan Blasphemous 2 ise 2023 yılının yaz mevsiminde PC (Steam), PlayStation 5, Switch ve Xbox Series için satışa sunulacak. Kıssayı fiyatsız Wounds of Eventide içeriğinden devam ettirecek ikinci oyunda, farklı bir diyarda uyanacağız fakat sonsuz vefat ve yine diriliş döngüsüne geri döneceğiz. Sonrasında ise The Penitent One (Tövbekâr) olarak bizleri yeniden büyük bir keşif süreci bekleyecek. 

Bir dakika civarı uzunluktaki oynanış görüntüsüne baktığımızda, birinci oyundaki atmosferin korunduğunu lakin platform ögelerin yükte olacağını görebiliyoruz. Ayrıyeten bizi iddia edebileceğiniz üzere yeni yetenekler, silahlar ve düşmanlar da bekleyecek iken, acımasız savaş mekaniklerine ek olarak, kendi tarzımızda oynamamıza da müsaade verilecek. 

Blasphemous Devam Oyunu Blasphemous 2 Duyuruldu!
  • 20 Nisan 2023
    Oyun,

Bir yorum yazın

Yorumlar