Google Now Launcher Kapatılıyor


ABD merkezli teknoloji devi Google, Pixel serisi akıllı telefonlara geçmeden evvel “Nexus” telefonlar üretiyordu. Şimdikilere epeyce ilkel özelliklere sahip olan telefonlar, Android ekosisteminin bugünlere gelmesine büyük katkılar sağlamıştı. Şimdiyse Nexus serisi telefonlarla hafızalarımıza kazınan “Google Now Launcher” ile ilgili bir gelişme yaşandı. Google’ın Google Now Launcher hizmetinin fişini çekeceği ortaya çıktı.

2013 yılında Nexus 5 ile piyasaya sürülen Google Now Launcher, Google hizmetlerine erişimi kolaylaştırıyor, kısa ileti gönderme, müzik açma yahut rota sorgulama üzere süreçler için kullanılıyordu. Google Asistan‘ın şimdiki kadar gelişmiş olmadığı yıllarda “devrim” kabul edilen hizmet, artık yolun sonuna gelmiş durumda.

Yeni gelişme, Google Now Launcher’ın beta sürümde ortaya çıktı

9to5Google, kelam konusu gelişmeyi Google’ın 14.14 kodlu beta sürümünde keşfetti. Yapılan incelemede, Google Now Launcher’ın nisan ayı içerisinde çalışmayı bırakacağı görülebiliyordu. Üstteki ekran imajı, Google Now Launcher öldükten sonra ne olacağını da anlatıyor. Açıklamaya nazaran hizmetin kullanıldığı akıllı telefonlar, Google Now Launcher durdurulduktan sonra fabrikadan gönderilen başlatma hizmetlerini kullanacak.

Açık konuşmak gerekirse Google Now Launcher’ın vefatı, hayatımızda pek de bir şey değiştirmeyecek. Çünkü şimdiki akıllı telefonlarda zati bu başlatıcıya muhtaçlık bulunmuyor. Ayrıyeten bugün piyasada Android 4 düzeyinde işletim sistemlerine sahip olan telefonlar bulmak da mümkün değil.

Google Now Launcher Kapatılıyor

Bir yorum yazın

Yorumlar