Spotify, Clubhouse Rakibi Özelliğinin Fişini Çekti


Dünyanın en tanınan çevrimiçi müzik ve podcast platformu Spotify, bundan bir mühlet evvel “Spotify Live” isimli yeni bir uygulama yayınlamıştı. Bu uygulama, bir devirler çok tanınan olan lakin kısa vadeli rüzgardan sonra unutulmaya yüz tutan Clubhouse isimli uygulamaya benzerlik gösteriyordu. Kullanıcılar sesli sohbet odaları oluşturup, birbirleriyle konuşuyorlardı.

Şimdiyse Spotify Live ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Uygulamanın kapatılacağı duyuruldu. Gayle Gaviola Moreau isimli Spotify sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, uygulamanın bağımsız yapısının gereksiz olduğuna kanaat getirildiği belirtildi. Yaptığımız denetimlerde, şirketin çoktan harekete geçtiğini görüyoruz. O denli ki Spotify Live’a ilişkin toplumsal medya hesapları bile kapatılmış durumda.

Yeni yollar arayacak

Gayle Gaviola Moreau, The Verge’e verdiği demeçte Spotify Live’ın kapatılmasının bir son olmayacağını söyledi. Sözcünün açıklamalarına nazaran platform, kullanıcıların bir ortaya gelmesini sağlayacak yeni yollar arayışında. Lakin bunun nasıl mümkün olacağı şimdilik bilinmiyor.

Clubhouse, yayınlandığı periyot eşi gibisi görülmemiş düzeyde popülarite yakalamıştı. Platforma girişin davet kodu ile yapılması kullanıcıları meraklandırmış, sonraki devirlerde ise platformun o kadar da harika bir şey olmadığı anlaşılmıştı. Ayrıyeten neredeyse tüm toplumsal ağlar Clubhouse gibisi özellikler de yayınlayınca, özgün platform gereksiz hale geldi. Bilhassa de Twitter’ın sohbet odaları özelliği, Clubhouse’un ölmesine neden olan nedenlerden bir tanesiydi.

Spotify, Clubhouse Rakibi Özelliğinin Fişini Çekti

Bir yorum yazın

Yorumlar