Vampire The Masquerade: Bloodhunt Yolun Sonuna Geliyor


Başarılı olamayan Battle Royale oyunlarının ortasına Vampire The Masquerade: Bloodhunt da ekleniyor. Sharkmob, yayınlanmasının üzerinden bir sene geçmiş olan oyunun geliştirmeyi bırakıyor. Pekala bu kararın alınmasının ardındaki neden ne? Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Fortnite’a Dereceli Sistem Geliyor


Sharkmob tarafından hem geliştirilmiş hem de yayınlanmış olan Vampire The Masquerade: Bloodhunt, 2022 yılının Nisan ayında PC ve PlayStation 5 için satışa sunulmuştu. Fiyatsız Battle Royale cinsindeki oyunun kıssası World of Darkness dünyasında geçiyor.

Yaşanan bir ihanet hadisesi sonrasında Entity isimli kapalı bir topluluğunda amacı olan vampirler ortasında büyük savaş patlak veriyor. Bu noktada, bizim amacımız ise öncelikli olarak oynanış tarzımıza uygun klanı seçmek ve sonrasında da doğaüstü güçlerimizi, silahlarımızı ve zekamızı kullanarak geceye hâkim olmak ve gösteriyi yine canlandırmak oluyor.

Vampire The Masquerade: Bloodhunt İçin Yeni İçerik Gelmeyecek

Aradan geçen vakit zarfında içerik olarak çokça desteklenen oyun, ne yazık ki fazla uzun ömürlü olamadı ve kendileri için kâfi sayıda oyuncuya ulaşamamış olmaları nedeniyle Sharkmob tarafından fişin çekilmesine karar verildi. Öteki bir deyişle, artık içerik takviyesi görmeyecek ve 26 Eylül 2023 tarihinde de oyun içi satın alım seçenekleri de kapatılacakmış. Bunun öncesinde ise oyun içi jetonları daha kolay kazanılabilir hale getireceklermiş. Hal bu türlü olunca, oyuncular kozmetiklerin kilitlerini açmaya devam edebileceklermiş.

Geliştirici tarafından yapılan açıklamada, sunucuların oyuncular oynamaya devam ettiği sürece açık kalacağı belirtilmiş. Ne var ki bu duyurunun akabinde, faal oyuncu sayısının ne kadar uzun mühlet kayda kıymet düzeyde kalacağı ise merak konusu. Söylenene nazaran, oyuncular için bir oyun içi oylama sistemi kullanılacakmış. Bundaki hedef ise hem nizamlı olarak yeni şeylerin kilidini açmak ve oyunu mümkün olabildiğince taze tutmakmış. Son güncellemenin yayınlanması öncesinde, bu sistemin nasıl çalışacağına dair ayrıntılı bir açıklama yapılacakmış.

Vampire The Masquerade: Bloodhunt Yolun Sonuna Geliyor
  • 16 Mayıs 2023
    Oyun,

Bir yorum yazın

Yorumlar