Yeni Mortal Kombat’ın İlk Bilgileri Sızdırıldı!


Sızıntı geçmişi ile prestij kazanmış ve dikkatleri de üzerine çekmiş olan Billbil-kun tarafından yeni Mortal Kombat’ın birinci bilgileri sızdırıldı. Elde edilen bilgiler ortasında, çıkış platformları, fiyat etiketi ve özel sürümler yer alıyor. Görünüşe nazaran seri bir defa daha sil baştan alınacak. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: NetherRealm’dan Değişik Mortal Kombat Paylaşımı


Son birkaç gündür Mortal Kombat serisinin yeni oyunu ile ilgili bir gizem oluştu. Birinci olarak serinin otuzuncu yıl kutlaması için yayınlanan özel görüntünün sonunda on saniyelik bir sekansını gördüğümüz oyun için, dün de kısa ve gizemli bir paylaşım yapılmıştı. Aftermath içeriğinin sonunda kainatın sıfırlanmasına olabileceği üzere, serinin külliyen sil baştan alınmasına da işaret olarak sayabileceğimiz bu paylaşımın akabinde birinci ayrıntılar da sızdırıldı.

Aylık PlayStation Plus Essentials oyunlarını nokta atış sızdırması ile ün kazanmış olan Billbil-kun, artık de sıradaki Mortal Kombat oyununa el attı. Kullanıcının sızıntı geçmişini bildiğimiz için, bu bilgilere de büyük ölçüde kesin gözüyle bakabiliriz. Fakat her şeye karşın açık bir kapı da bırakmak lazım.

Yeni Mortal Kombat’ın Birinci Bilgileri Merak Uyandırıyor

Billbil-kun, sıradaki Mortal Kombat oyununun isminin Mortal Kombat 1 olacağını ve PC, PlayStation 5, Switch ve Xbox Series için satışa sunulacağını aktarıyor. Warner Bros. Interactive Entertainment ve NetherRealm Studios, görünüşe nazaran seri kapsamında PlayStation 4 ve Xbox One konsollarını artık geride bırakıyorlar. Bununla birlikte, oyunun fiyat etiketi de platforma nazaran değişiklik gösterecekmiş. PC için rastgele bir bilgi yok iken, standart sürüm mevcut jenerasyon PlayStation ve Xbox konsollarında yetmiş dolar ve Switch için de altmış dolar bedelinde olacakmış. Başka bir deyişle, Hogwarts Legacy oyununun fiyatına bakacak olursak, en aşağı 900 TL üzere bir fiyat etiketi ile karşılaşabiliriz.

Billbil-kun ayrıyeten Mortal Kombat 1 için iki farklı özel sürümün de olacağına bilgilerinin ortasında yer vermiş. Premium sürümü için yüz on dolar, Kollector’s sürümü için de iki yüz elli dolar fiyat biçilecekmiş. İçeriklerinde nelerin olacağı bilinmiyor olsa da, koleksiyoncu sürümünün yanında PlayStation 5 ve Xbox Series ibaresini görebiliyoruz.

Her ne kadar sızıntıyı gerçekleştiren Billbil-kun olsa da, resmi olarak teyit edilmemiş olmasından ötürü, bu bilgileri söylenti olarak bir kenarda tutmakta yarar var. Gelişmeleri takipte olacağız.

Bir yorum yazın

Yorumlar