Yeni Sony Patenti Çıkarılabilir Disk Sürücülü PS5 Modeline İşaret Olabilir


Ortaya çıkan yeni Sony patenti çıkarılabilir disk şoförlü PS5 modeli için güçlü bir işaret olabilir. Şayet gerçek ise, Haziran ayında yapılacağı söylenen büyük PlayStation 5 Showcase sırasında beklenen bir duyuru ile karşılaşabiliriz.

Çıkarılabilir disk şoförlü PlayStation 5 modeli söylentileri, geçtiğimiz yıldan beri karşımıza belli aralıklar ile çıkıyordu. Söylenene nazaran halihazırdaki iki modelin birleşimi olacak bu yenisi, standart haline getirilecek ve tercihe bağlı olarak disk şoförlü yahut disk şoförsüz kullanıma müsaade verilecek. Ne var ki, 2023 yılının Eylül ayı üzere satışa sunulacağına işaret edilen bu raporlara karşılık, Sony tarafından teyit edilen yahut yalanlanan bir açıklama gelmemişti.

Yeni Sony Patenti Çıkarılabilir Disk Şoförlü PS5 Modeline Mi İşaret?

Yakın bir vakit evvel ortaya çıkan yeni bir patent, duyduğumuz söylentilere bedel kazandırmış oldu. Her ne kadar resmi bir teyit sayılmasa da, optik şoför patentinde takılabilir disk şoföre atıfta bulunulduğu için dikkat çekiyor. Buna ek olarak, ‘bir oyun makinesi, şahsî bilgisayar ve AV ekipmanı’ ayrıntılarından farklı olarak, görseldeki diyagramların dizaynları da halihazırdaki PlayStation 5 modellerinin disk şoför kısmına benzerlik gösteriyor.

Ayrıca patentin açıklamasında, yeni disk şoförün titreşim sorunları için bir tahlil olacağından da bahsedilmiş. Harici kablo ile bağlanabileceği söylenmiş olsa da, işleyişin nasıl olacağına dair ayrıntılı bir açıklama bulunmuyor.

Japon teknoloji devi tarafından kelam konusu patent ile ilgili bir açıklamada bulunulmuş değil. Bir ihtimal, Haziran ayında yapılması planlanan büyük PlayStation 5 Showcase sunumu sırasında duyuru ile karşılaşabiliriz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yeni Sony Patenti Çıkarılabilir Disk Sürücülü PS5 Modeline İşaret Olabilir

Bir yorum yazın

Yorumlar