Call of Duty 2023 Hakkında Yeni Bilgiler Sızdırıldı


Insider Gaming sitesinde yer alan yeni bir rapor ile Call of Duty 2023 ile ilgili yeni bilgiler sızdırıldı. Görünüşe nazaran, serinin yeni oyunu ile Ağustos ayında tanışacağız. Ayrıyeten açık beta tarihlerini de hatırlatmakta yarar var.


İlginizi Çekebilir: Call of Duty Yayıncısı, Kıymetli Bir Avukatla Anlaştı


Geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere, bu sene de ana seri Call of Duty oyunu satışa sunulacak. Her ne kadar başlarda bu yılın pas geçileceği ve Çağdaş Warfare 2 ve Warzone 2.0 oyunlarının içerik manasında destekleneceği argüman edilmiş olsa da, Activision bu iddiayı yalanlamıştı.

Call of Duty 2023 Ne Vakit Duyurulacak?

Şu an için yayıncı şirket tarafından resmi olarak ağza alınmamış değil Call of Duty 2023, lakin Insider Gaming sitesinin kaynakları üzerinden aldığı bilgilere nazaran 1 Ağustos 2023 tarihinde tanışacağız. Duyurunun ise Black Ops Cold War ve Vanguard ile benzerlik gösterecek formda bir cins Warzone 2.0 oyun içi aktiflik ile karşımıza çıkacağı söyleniyor.

Bir kere daha iki kuşağa de çıkacak olan Call of Duty 2023 için yeniden iki safhalı açık beta planlanıyormuş. Birinci hafta 6 – 10 Ekim 2023 tarihleri ortasında yalnızca PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcıları için geçerli olacak iken, 12 – 16 Ekim 2023 tarihleri ortasında gerçekleşecek olan ikinci hafta ise PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series platformlarını kapsayacak.

Tam sürüm 10 Kasım 2023 tarihinde çıkacak olup, ön-sipariş ile satın alan kullanıcıların ana senaryoya 2 Kasım 2023 tarihinde erken erişim sağlayabilmeleri mümkün olacakmış. Bir nevi, Çağdaş Warfare 2 oyunundaki fırsat bir geleneğe dönüşecek üzere görünüyor diyebiliriz.

Sizlere daha evvelki haberlerimizde aktardığımız söylentiler, bu yılın Call of Duty oyununun Çağdaş Warfare 2 için hazırlanan içerik olarak doğduğu ve sonradan büyük bütçeli oyuna dönüştürüldüğü tarafındaydı. Buna ek olarak, Infinity Ward nezaretinde Sledgehammer Games tarafından geliştirilen oyuna Treyarch Studios da takviye oluyormuş. Yeni bir ana senaryo modu ile karşımıza çıkacağı söylenen Call of Duty 2023, Çağdaş Warfare 2 ile ilgili haritalar ve modlar da içerebilecekmiş.

Call of Duty 2023 Hakkında Yeni Bilgiler Sızdırıldı

Bir yorum yazın

Yorumlar