Assassin’s Creed Nexus Detayları Ubisoft Forward’da Geliyor


Uzun vakittir merak ettiğimiz Assassin’s Creed Nexus ayrıntılarına yakında kavuşacağız. Ubisoft tarafından Meta Quest sırasında yapılan duyuru ile sanal gerçeklik hakkındaki birinci bilgilerin Ubisoft Forward sırasında paylaşılacağı müjdelendi.


İlginizi Çekebilir: Ubisoft Forward Öncesi Yeni Bir Fragman Yayınlandı


Oculus Quest için geliştirilmekte olan Assassin’s Creed Nexus oyunundan aslında üç yıldır haberdarız. 2020 yılında düzenlenen Oculus Quest etkinliğinde Splinter Cell VR ile duyurulmuş olan oyun, Fransız yayıncının Düsseldorf, Mumbai ve Reflections stüdyolarının da yardımı ile Red Storm Entertainment tarafından geliştiriliyor. O devirde Eser Geliştirme Lider Yardımcısı Elizabeth Loverso, her iki oyunun da sanal gerçeklik aygıtı için sıfırdan geliştirildiğini söylemişti. Ne var ki sonrasında Splinter Cell projesi ne yazık ki iptal edilmişti.

Assassin’s Creed Nexus Sonunda Karşımıza Çıkacak!

Dün gerçekleştirilen Meta Quest sunumunda ise Assassin’s Creed Nexus, Quest 2, Quest 3 ve Quest Pro için duyuruldu. Şayet bir aksilik olmaz ise bu yıl satışa sunulacak olan oyun ile ilgili tüm ayrıntıları, bu ay gerçekleştirilecek olan Ubisoft Forward sırasında öğrenme fırsatı bulacağız.

Şimdilik resmi olarak duyurulmamış olsa da, Insider Gaming sitesinde Tom Henderson tarafından Şubat ayında yayınlanmış rapor ile Nexus 2 oyununun şirket içinde görüşüldüğü aktarılmıştı. Ayrıyeten halihazırda bildiğimiz Assassin’s Creed Mirage, Codename Red, Codename Hexe, Codename Jade ve Project Invictus dışında Project Nebula, Raid ve Echoes isimli üç oyunun daha planlandığını öğrenmiştik. Görünen o ki Assassin’s Creed serisi yağmur üzere üzerimize yağacak.

Assassin’s Creed Nexus Detayları Ubisoft Forward’da Geliyor

Bir yorum yazın

Yorumlar