Hogwarts Legacy Satışları, Beklentileri Fazlasıyla Aşmış


WB Games kıdemli marka ve pazarlama müdürü Arien Darby tarafından yapılan LinkedIn paylaşımına bakılırsa, Hogwarts Legacy satışları beklentileri katbekat geride bırakmış. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Hogwarts Legacy’nin PS4 ve Xbox One Versiyonları Tekrar Ertelendi


Hogwarts Legacy, son periyotta kesime damgasını vurmuş oyunlardan bir tanesi oldu. Harry Potter cihanında geçen mükemmel bir tecrübe yaşatan oyun, hatırlayacağınız üzere birinci iki haftasında on iki milyondan fazla satış adedine ulaşmış ve yayıncı şirketin sekiz yüz elli milyon dolar gelir elde etmesini sağlamıştı.

Bunun haricinde de Twitch platformunda, Cyberpunk 2077 sonrasında, 1.3 milyon eş vakitli izleyici ve Steam tarafında ise 879.308 eş vakitli oyuncu sayısına ulaşmıştı.

Hogwarts Legacy Satışları, Warner Bros. İçin Büyük Bir Artı Puan

Bu sayılar, Warner Bros. Interactive Entertainment için ağızları kulaklara vardırtan bir tablo. O denli ki WB Games kıdemli marka ve pazarlama müdürü Arien Darby’nin LinkedIn hesabından yaptığı lakin sonradan kaldırdığı paylaşıma bakılırsa, çıkış haftasındaki satış kestirimlerinin % 256 kat fazlasına ulaşılmış.

Bahsi geçen kısmın kaldırılmasının nedeni, büyük ihtimalle şirket içi iddia verisinin şimdi resmi olarak açıklanmaması ile alakalı olabilir. Bunun için de 8 Mayıs 2023 tarihinde hissedarlar ile yapılacak olan toplantıyı beklemek gerekecek.

Halihazırda PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulmuş olan Hogwarts Legacy, 5 Mayıs 2023 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One ve 25 Temmuz 2023 tarihinde de Switch kullanıcılarıyla da buluşacak.

Hogwarts Legacy Satışları, Beklentileri Fazlasıyla Aşmış

Bir yorum yazın

Yorumlar