Yeni BioShock Oyunu Yerinde Sayıyor Olabilir


Söylentiye nazaran yeni BioShock oyunu, geliştirilme sürecinde yerinde sayıyor. Bu da, oyunun 2024 sonlarında çıkacak olması ihtimalini güçleştiriyormuş üzere görünüyor. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: GTA 6’nın 2024 Yılında Çıkacağı Katılaştı Diyebiliriz


Yeni BioShock oyunu resmi olarak şimdi duyurulmuş değil, ancak 2019 yılında Unreal Engine 5 ile Cloud Chamber tarafından geliştirilmekte olduğunu öğrenmiştik. BioShock Isolation olacağı söylenen oyun, söylenene nazaran, 1960’lı yıllarda ve Borealis ismindeki hayali Antarktika kentinde geçecek ve öyküsü evvelki oyunlar ile temaslı olacaktı. Ayrıyeten genel yapı prestijiyle da benzerlik gösterecekmiş.

Yeni BioShock Oyunu ile İlgili Neler Oluyor?

Geliştirici takımda birinci ve üçüncü oyundan kıymetli isimlerin olduğu BioShock Isolation ile ilgili evvelden duyduğumuz son söylentilerin pek de iç açıcı olmadığını sizlere aktarmış ve 2024 yılının sonlarında yanlışsız satışa sunulabileceğini söylemiştik. Ne var ki bu da bir hayal olabilir.

Oops Leaks tarafından Twitter hesabı üzerinden aktardığı bilgiler ile projenin başındaki başkanın değişmiş olmasına karşın, sorunların hala devam ettiğini ve ortadan geçen dört yıllık vakte karşın geliştirilme sürecinin yerinde saydığını aktarıyor. Projeye sonuncusu 2022 yılının yaz mevsimi olmak üzere, tam dört sefer sıfırdan başlanmış.

Geliştirme grubundaki ve konseptteki devamlı değişimler, serinin geleceğine ziyan veriyormuş. Kıssanın geçeceği ortam muhtemelen tıpkı kalacakmış, fakat oyun halihazırda yine yazılıyormuş. Sil baştan alınmanın altında yatan neden olarak da öykü takımının serinin şanına yaraşır bir kıssa yazamadığı olarak gösteriliyor.

Dahası ise stüdyo içindeki dönüşüm ile tecrübeli çalışanların yerine daha az nitelikli işçilerin getirilmesine ek olarak, makus bir idarenin hakim olduğu söyleniyor. Bu yüzden de BioShock Isolation oyununda çıkmaza girildiği ve satışa sunulamayacak kadar berbat bir durumda olduğu da aktarılmış.

Oops Leaks, daha evvelce sızdırdığı bilgilerin yanlışsız çıkması ile prestij kazanmış bir isim. Bu bilgilerin gerçek olma ihtimali yüksek, fakat açık bir kapı da bırakmak lazım. Şayet bu bilgiler hakikat ise, 2024 yılının sonunda çıkacak olması optimist bir varsayım olabilir üzere görünüyor. Yakın bir vakit evvel finansal raporunu yayınlayan Take-Two Interactive tarafından işaret edilen doğrultuda 2025 yılının Nisan ayı ile 2026 yılının Mart ayı ortasına denk gelen bir devirde satışa sunulmasını bekleyebiliriz.

Yeni BioShock Oyunu Yerinde Sayıyor Olabilir

Bir yorum yazın

Yorumlar