Battlefield 2042 5. Sezon, New Dawn Adıyla Başlıyor


Geçtiğimiz yılın Haziran ayı içerisinde başlamış olan Seasons sisteminde, yeni dönem için vakit yavaş yavaş geliyor. Electronic Arts ve DICE, yaptıkları açıklama ile hem Battlefield 2042 5. sezon başlangıç tarihi hem de içerikleri hakkında bilgilendirme yaptı. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Prime Gaming Haziran 2023 Oyunları


Electronic Arts tarafından yayınlanan ve 7 Haziran 2023’te sunulacak olan Battlefield 2042’nin 5. dönem güncellemesi New Dawn, oyuna yepisyeni bir harita, yeni silahlar, ekipmanlar ve 100 yeni Battle Pass etabı getiriyor. Temel yenilikler ve eklentilerin tümü, Battlefield 2024 Battle Pass’inin* ücretsiz kısmında fiyatsız olarak tüm oyunculara sunulacak. Ek kozmetik ekipmanlar ise Battle Pass’in Premium sürümünde yer alacak. Özel bir armağan olarak, 1. yıl Battle Pass sahipleri bir Epic kostüm ve 5. dönemin birinci iki haftasında geçerli olacak bir deneyim artırımına sahip olacak.

Battlefield 2042 5. Dönem İçerikleri Neler Olacak?

5. dönemde savaş, Battlefield 4’ten ilham alan yeni Reclaimed haritasıyla Çekya’ya taşınıyor. Savaşın izlerini taşıyan ve tabiatın denetimsiz büyümesine konut sahipliği yapan, terk edilmiş bir endüstriyel tesiste gerçekleşecek çatışmalarda ekip oyunu ön planda olacak. Raydan çıkan tren Çarpışma Alanı (Crash Site) araç savaşına müsaade verirken, İniş Bölgesi (Landing Zone) ismindeki orman alanı yakın aralı çatışmaya ve ağaçlar yok edildiğinde yeni görüş çizgilerinin açılmasına imkan tanıyacak. Bunlara ek olarak, Abandoned Turbine ve Military Warehouse ismindeki yerler dikey oynanışa ve siper denetimi sağlayarak farklı cinste çatışmalara girilmesine müsaade verecek.

Yeni silahlar ve Battlefield 4 hayranlarının favorileri de 5. Dönem takımında yer alıyor; üstelik hepsi yeni bir görünüm ve sese sahip! Yüksek hassasiyetli XCE Bar tüfeğinin genişletilmiş eklenti kapasitesi, oyuncuların çeşitli aralarda avantajlı pozisyona geçmek için eklenti seçenekleri ortasında geçiş yapmasına müsaade verirken, eski Battlefield 4 favorilerinden GWE-46, orta menzilli çatışmalarda yüksek stabilite sunuyor. Oyuncular ayrıyeten yakın aradan ağır hasar vermek için BFP.50 el topunu yahut yeni Reclaimed haritasında, All Out Warfare modlarında kullanılabilen uçaksavar silahı Phalanx CIWS’yi de deneyimleme talihine sahip olacaklar. Bu silahların yanında, Spring El Bombası, Tanksavar El Bombası ve Küçük El Bombası, farklı mahzurların ve uğraşların üstesinden gelmeniz için gereken ateş gücünü sağlayacak ek silahlar ortasında yer alıyor.

Tüm bu içeriğe ek olarak yeni dönemde, oyuncuların gruplarını yönetmelerine imkan tanıyan yeni bir Kadro İdare sistemi, savaş alanındaki rolleri daha uygun tanımlayacak olan bir araç yükleme güncellemesi ve yenilenmiş Vault silahları da dahil olmak üzere birçok irili ufaklı güncelleme de yer alacak.

5. dönemin ilerleyen vakitlerinde, Battlefield 2042’nin çıkışında yer alan Hourglass haritasının yenilenmiş versiyonu da oyunculara sunulacak. Otoyolun altında yeni bir rota içeren bu harita misyon yerleri ortasındaki arayı azaltarak daha yeterli siper alınmasına ve savaşların daha eğlenceli geçmesine imkan tanıyacak.

Bir yorum yazın

Yorumlar