Tamamen Ekrandan Oluşan Şeffaf Bir Fiziksel Klavye Üretildi


Klavyelerde asla bulamadığınız lakin olsaydı tadından yenmezdi dediğiniz bir özellik var mı? Mesela lisanı anında değiştirmek gibi… Hayır, yalnızca tuşlara basınca beliren dijital karakterlerin lisanını değil, klavye üzerindeki harflerin lisanını de değiştirmekten kelam ediyoruz…

…ya da Photoshop, Blender, Cinema 4D üzere kreatif ya da yazılım üretmek için rastgele bir uygulamayı kullandığınızı düşünelim. Klavyenizdeki tüm tuşlar bir anda uygulamaya nazaran özelleşse, kısa yollar üzerinde belirse nasıl olurdu. Flux Keyboard bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için geliştirilmiş bir eser. 

Ekran tabanlı mekanik hisli Flux klavye ile tanışın… Dokunmatik ekran ve fizikî klavye tecrübesi bir ortada. Fikir kolay lakin sonuç muazzam…

Haklı olarak “klavyeyi yine icat ettik” gibi savlı bir telaffuzla yola çıkan Flux Keyboard, rastgele bir lisana, yazılıma yahut usule nazaran anında geçiş yapabiliyor. Tabanındaki Full HD çözünürlüğündeki IPS ekran üzerine pozisyonlandırılmış şeffaf klavye katmanı, istendiği vakit paklık için kolay kolay çıkarılabiliyor.

Klavye üzerindeki makro tuşların sayısı da alışılmışın çok ötesinde ve bu mevzuda sonlar oldukça zorlanmış:

Sadece klasik klavye tuşlarını değil, bir bilgisayar yazılımının sizden beklediği tüm denetim komutlarını süratlice verebilmeniz için tamamı özelleştirilebilir tuşlar tasarlanmış.

Şu anda Kickstarter üzerinden takviye toplayan Flux Group, 2,8 milyon dolarla amacının çok üzerinde bir muvaffakiyet sergiledi. 11 gün evvel başlatılan takviye kampanyasına 6 bin 684 yatırımcı maddi takviye sağladı. 

Tamamen Ekrandan Oluşan Şeffaf Bir Fiziksel Klavye Üretildi

Bir yorum yazın

Yorumlar