WhatsApp Android Uygulamasında Gezinti Çubuğu Taşınıyor


WhatsApp’ın 2.23.8.4 kodlu Android beta sürümünde, şimdi geliştirme evresinde olan yeni bir özellik gün yüzüne çıktı. WABetaInfo tarafından tespit edilen özellik, WhatsApp arayüzüne küçük lakin etkili bir değişikliğin yolda olduğunu gözler önüne seriyor.

WhatsApp, iOS ve Android’de tıpkı arayüze sahip değildir. Bu bağlamda; WhatsApp’ı bir iPhone’dan açtığınızda, ekranın alt kısmında bir gezinti çubuğu bulunur. Bu gezinti çubuğunu kullanarak iletilere, aramalara, durumlara, ayarlara ve topluluklara anında ulaşılabilir. İşte bu durum, WhatsApp’ı Android’de kullanan tüketiciler için rahatsızlık konusuydu. Kullanıcıların taleplerini görmezden gelmeyen şirket, Android’e de alt gezinti çubuğu getiriyor.

WhatsApp’taki alt gezinti çubuğu işte bu türlü görünecek:

WhatsApp’ın 2.23.8.4 kodlu Android beta sürümündeki yenilik, WhatsApp’ın Android’deki arayüzünün, iOS’a daha çok benzeyeceğini gözler önüne seriyor. Çünkü gezinti çubuğu kullanılabilir olduğunda, Android telefon sahipleri de iPhone sahipleri ile birebir tecrübe imkanını yakalamış olacaklar.

iPhone’lardaki gezinti çubuğu işte bu türlü görünüyor:

WhatsApp, şimdi erken kademede olan arayüz çalışması ile ilgili rastgele bir açıklamada bulunmadı. Lakin bu durum kısa bir mühlet sonra değişecek üzere görünüyor. Arayüz hazır olduğunda, ertelenmeden kullanıcıya sunulacaktır.

WhatsApp Android Uygulamasında Gezinti Çubuğu Taşınıyor

Bir yorum yazın

Yorumlar