iPhone 15 Pro’nun Yüksek Kaliteli Görselleri Ortaya Çıktı


Apple’ın ta Eylül ayında tanıtması beklenen yeni amiral gemisi telefonu iPhone 15 Pro hakkında son vakitlerde pek çok gelişme ortaya çıkmıştı. Hatta geçtiğimiz Şubat ayında iPhone 15 Pro’nun kabataslak CAD tabanlı görsellerini ve söylentiye nazaran ‘kahraman rengi’ olan koyu kırmızıyı görmüştük.

Bugün ise birebir kaynaktan çok daha ayrıntılı ve yüksek kaliteli görseller paylaşıldı. Apple hakkında yaptığı haberlerle tanınan 9to5Mac isimli haber sitesi, iPhone 15 Pro hakkında ayrıntılı bir içerik hazırladı. Dilerseniz gelin birlikte bir göz atalım.

İşte karşınızda Apple’ın gelecek amiral gemisi iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro, titanyum bir çerçeveye sahip olacak ve tasarımı daha yuvarlak kenarlı olacak. Böylelikle mevcut modellerin keskin kenarlarından şikayet eden kullanıcıların telaşları giderilmiş olacak. Kamera çıkıntılarının boyutu bir kere daha büyüyecek ve genel kalınlık artacak.

İlginç bir formda, iPhone 15 Pro Max’in daha küçük bir kamera çıkıntısı olacak ve bu da periskop yakınlaştırma lensine sahip olacağını gösteriyor. Geçmiş söylentilere nazaran, iPhone 15 Pro’nun kameraları makul ayarlarda daha fazla ışık yakalayacak ve çok pozlanma yahut pozlanmama meselelerini azaltacak orijinal bir sensör teknolojisine sahip olacak.

Tüm iPhone 15 modellerinde USB-C portu olacak fakat en süratli şarj sadece Apple tarafından onaylanmış USB-C kabloları ile mümkün olacak. Ses ve sessiz mod düğmeleri gerçek değil, dokunsal olacak ve bunlar için iki adet dokunsal motor bulunacak. Sessiz mod anahtarı artık kaydırma anahtarı değil, dokunsal bir düğme olacak.

iPhone 15 Pro’nun çerçeveleri her tarafta yalnızca 1.55 mm kalınlığında olacak ve ekran camı hafif bir eğime sahip olacak. Bu da camın titanyum çerçeveye problemsiz bir formda geçiş yapmasını sağlayacak. Art camda da emsal bir durum kelam konusu olacak. İnce çerçeveler sayesinde iPhone 15 Pro, ekran boyutu tıpkı kalsa da selefine nazaran biraz daha dar olacak.

Yeni modelin boyutları 146.47 x 70.46 x 8.24 mm olacak. iPhone 14 Pro’nun boyutları ise 147.46 x 71.45 x 7.84 mm idi. ‘Kahraman’ koyu kırmızı renginin yanında, telefonun beyaz, uzay grisi ve altın renk seçenekleri de sunulacağı belirtiliyor.

iPhone 15 Pro’nun başka yüksek kaliteli görselleri:

iPhone 15 Pro’nun Yüksek Kaliteli Görselleri Ortaya Çıktı

Bir yorum yazın

Yorumlar