Alan Wake 2’nin Çıkacağı Ay Belli Oldu


Alan Wake ses sanatkarı tarafından aktarılan bilgi ile Alan Wake 2’nin çıkacağı ay muhakkak oldu diyebiliriz. Elbette Remedy Entertainment tarafından yapılacak olan açıklamayı beklemek lazım, fakat aralıklı olarak yapılan açıklamalar da birbiriyle örtüşüyor.


İlginizi Çekebilir: The Expanse’in Çıkış Tarihi Duyuruldu


2019 yılı içerisinde Remedy stüdyosunun Microsoft tarafından Alan Wake haklarını almasının akabinde, ikinci oyun 2021 yılının The Game Awards gösterisinde duyurulmuştu.

PC (Epic Games Store), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olan Alan Wake 2 ile ilgili olarak aslında pek bir şey bilemiyoruz. O denli ki Sam Lake, oldukça ürkütücü bir tecrübenin sunulacağını söylemişti. Merak edilen ayrıntıların ise geçtiğimiz yaz mevsiminde paylaşılacağı söylenmiş olsa da, takımın geliştirilme evresine tam manasıyla konsantre halde çalıştığı ve bunu bozmayı istemedikleri için pas geçeceklerini söylemişti. Yani devam oyunu ile ilgili hiçbir şey bilinmiyor.

Alan Wake 2’nin Çıkacağı Ay Ekim Üzere Görünüyor

Yakın bir vakit evvel yaşanan yeni gelişme ile Alan Wake 2 ile ne vakit buluşacağımıza dair bilgi de ortaya çıktı. Her ne kadar Finlandiya menşeli geliştirici teyit etmemiş olsa da, Monster, Madness and Magic isimli Youtube kanalı tarafından yapılan röportaj sırasında konuşan Alan Wake ses aktörü Matthew Poretta, Ekim ayında satışa sunulmasının planlandığını belirtti.

“Ekim ayında çıkması gerekiyor, şu anda üzerinde çalışıyoruz. Aslında, geçen hafta Finlandiya’daydım, Remedy şirketinin olduğu yerde, olağanüstü beşerler.”

Poretta tarafından verilen bu yanıt, geliştirici stüdyonun geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile örtüşüyor. Elbette beklenmedik bir durumun yaşanması karşısında ertelenme durumu olabilir, lakin şu durumda Ekim ayını bekleyebiliriz.

Alan Wake 2’nin Çıkacağı Ay Belli Oldu

Bir yorum yazın

Yorumlar