Hogwarts Legacy, Örümcek Korkusu Olan Oyuncuları Düşünüyor


Hogwarts Legacy için yayınlanan yeni güncelleme ile örümcek korkusu olan oyuncular için bir mahzur kaldırılmış oldu. Şayet sizin de örümcek endişeniz olup da bu yüzden oyunda ilerlemekte zorlanmışsanız, ilgili ayar ile büyük ölçüde rahat bir tecrübe yaşayabilmeniz mümkün olacak. Ayrıntılar haberimizde.

Warner Bros. Games cephesinde Hogwart Legacy ile ilgili büyük muvaffakiyetler kaynaklı memnunluk devam ediyor. 10 Şubat 2023 tarihinde birinci olarak PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulmuş olan oyun, son açıklanan sayılara nazaran on beş milyon satış adedi barajını aşmış ve yayıncı şirketin bir milyar dolar gelir elde etmesini sağlamıştı. Bu durumun, oyunun dünya genelinde mevcut jenerasyon konsollara nazaran daha yaygın bulunan PlayStation 4 ve Xbox One için de çıkışının akabinde daha da katlanacağına kuşku yok.

Hogwarts Legacy İçin Arachnophobia Modu Yayınlandı

Diğer yandan Hogwarts Legacy için yayınlanan güncellemeler ile içerik dayanağı de tam gaz devam ediyor. Yakın bir vakit evvel PC, PlayStation 5 ve Xbox Series güncellemesi, oyunun kapsayacak halde yığınla kusur çözümlemesi ve performans iyileştirmeleri, Twitch üzerinden düşürülebilecek Professor Ronen Kozmetik Seti için takviye ve örümcek korkusu olan oyuncular için de Arachnophobia modu eklendi.

Erişilebilirlik seçeneklerine eklenen bu modu açtığınız vakit, düşman örümceklerin görünümleri değiştiriliyor, örümceklerin sıçrayışları kaldırılıyor ve keskin çığlıkları azaltılıyor, küçük örümcek taban tesiri yumurtaları kaldırılıyor ve sabit örümcek cesetleri görünmez oluyor. Ne var ki Field Guide üzerindeki örümcek görsellerine dokunulmuyor.

Esasen bu tarafta bir adımın atılması birinci günden beri geliştirici stüdyonun gündemindeydi ve en nihayetinde hayata geçirildi. Hem daha fazla bireye erişilebilmesi, hem de oyuncuların hassas oldukları noktaların önemsendiğinin gösterilmesi açısından da yerinde bir atılım olduğunu söyleyebiliriz.

Hogwarts Legacy, Örümcek Korkusu Olan Oyuncuları Düşünüyor

Bir yorum yazın

Yorumlar