iPhone’un bu özelliği, arama kalitesini ikiye katlıyor!


Apple, her geçen gün kullanıcılara daha fazla özellik sunuyor. Geçtiğimiz hafta erişime açılan iOS 16.4 geliştirici betası ise dikkat çeken güvenlik düzeltmeleri içeriyor. Buna ek olarak, Ses İzolasyonu (Voice Isolation) ise artık telefon aramalarında da yer alacak.

iPhone için Voice Isolation nasıl kullanılır?

Apple, iOS 16.4 ile birtakım dikkat çeken özellikler sunuyor. Bunlardan biri de telefon görüşmelerinde art plan gürültüsünü engelleyen Ses Yalıtımı (Voice Isolation) isimli yenilik oldu. Daha evvel WhatsApp üzere uygulamalar aracılığıyla VoIP aramalarında kullanılabilen Voice Isolation, artık telefon aramalarında aktifleştirilebilecek.

iPhone SE (2020) ve daha yeni modeller için erişime açılan iOS 16.4 geliştirici sürümü, kullanıcılara heyecan verici yenilikler sunuyor. Apple’ın açıklamasına nazaran Voice Isolation, iPhone sahipleri ortasındaki hücresel aramalarda kullanılabilecek.

Yeni özelliğin Ayarlar menüsünde bulunmadığını hatırlatmak gerekiyor. iOS 16.4’ü yükledikten sonra Voice Isolation’ı kullanmak isterseniz, telefon görüşmesi sırasında Kontrol Merkezine erişmelisiniz. Akabinde, ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak menüüyü açmalısınız. Burada yer alan Mikrofon Modu’na dokunmalı ve Voice Isolation’ı seçmelisiniz.

Özelliğin faal edilmesinin akabinde, gelecekteki aramalarda da faal kalacağını belirtmek gerekiyor. Fakat Mikrofon Modu menüsünde arama kalitesini tekrar Standart’a getirebilirsiniz.

iPhone’un bu özelliği, arama kalitesini ikiye katlıyor!

Bir yorum yazın

Yorumlar