Alan Wake 2’deki FBI Ajanı Karakterimizi Tanıyalım


PlayStation Showcase 2023 sunumunda yayınlanan yeni fragmanı ile geri dönüş yapan Alan Wake 2 için geliştirici Remedy Entertainment, bizlere yeni bilgiler sunmaya devam ediyor. Oyunun 17 Ekim 2023 tarihinde çıkacağını göz önünde bulunduracak olursak, tanıtımlarda vites yükseltmenin vakti da gelmişti. Yeni yayınlanan sahne gerisi görüntüsü ile Alan Wake 2‘deki FBI casusu karakterimiz tanıtılıyor bize. Kendisi birebir vakitte birinci oyunu oynamadan ikinci oyuna geçmeyi isteyenler için değerli bir rol oynayacak.


İlginizi Çekebilir: Yeni Alan Wake 2 Manzaraları Yayınlandı


Hikaye olarak yine Bright Falls kasabasına geri döneceğimiz Alan Wake 2 ile yönetebileceğimiz ikinci bir karakterimiz olacak: FBI casusu Saga Anderson. Kendisi kasabada işlenen ayinsel cinayetleri araştırması için gönderilen karakterimiz, kendisini müellifi Alan Wake olan doğaüstü bir dehşet öyküsü içinde bulacak.

Kimdir Bu Alan Wake 2’deki FBI Casusu Karakterimiz?

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni ekran imajlarının akabinde Finlandiya menşeli stüdyo, öyküdeki yeni karaktere sahne aldırdığı bir sahne ardı görüntüsü yayınladı.

Videoda bize aktarılana nazaran Saga Anderson, Bright Falls kasabasına oldukça yabancıymış ve Pasifik Kuzeybatı’sındaki gizemli ayinsel cinayetlerin izlerini takip ederek gelmiş. Kendisi çok nazik olmakla birlikte, bu özelliği de daha düzgün bir dedektif ve ana karakter olmasına yardımcı oluyormuş. Karakteri canlandıran Melanie Liburd, Anderson’ın tıpkı vakitte bir anne de olduğunu ve konutu ile işi ortasında kurmaya çalıştığı istikrarın kıssaya yansıyacağını söylüyor.

Videonun ilerleyen kısımlarında Oyun direktörü Kyle Rowley, birinci oyunu oynamadan ikinci oyuna başlayacak, kozmosa yabancı olan ve Alan Wake ile Alan Wake 2’yi on üç yıllık boşluk ile birbirinden bağımsız olarak gören oyuncular için bu karakterin kilit bir rol oynayacağını söylüyor. O denli ki FBI casusu Saga Anderson, Alan Wake oynamamış oyuncular üzere birinci oyunda yaşananlardan haberdar olmayacakmış ve senaryo boyunca bu karakter geçmişte yaşananları öğrenir iken tıpkı vakitte yeni oyuncular da öğreneceklermiş. Öteki bir deyişle, ikinci oyundaki yaşananları anlamak için vilayetle de birinci oyunu oynamanız gerekmeyecek.

Alan Wake 2, Keşfe Açık Bir Oynanış da Sunacak

Videonun ilerleyen kısımlarında oyun direktörü Kyle Rowley ve kıdemli ortam sanatkarı Anne-Lynn Sottas, birinci oyuna kıyasla az biraz daha açık alanların bulunacağını ve ayrıyeten evvelki yerleri da senaryodaki ilerleyişimiz boyunca yine ziyaret edebileceğimizi söylediler. Mesela kıssada değerli bir yere sahip olan Cauldron Lake bölgesine geri dönecek ve ormanları araştıracakmışız.

Bununla birlikte, vagon restoran dahil birinci oyundan aşina olduğumuz, lakin yine yaratılmış yerler de olacakmış ve bu sefer kasaba genelinde ve sokaklarda özgürce dolaşmamız ve keşif yapabilmemiz mümkün olacakmış.

Alan Wake 2’deki FBI Ajanı Karakterimizi Tanıyalım

Bir yorum yazın

Yorumlar