Discord, Uygulama İçi Bir “Ses Panosu” Başlattığını Duyurdu


Dünyanın en büyük sesli irtibat platformlarından biri olan Discord, yeni özelliği ile artık daha da eğlenceli bir hale geliyor. Discord’un daha öncesinde hudutlu kullanıcılara sunduğu ses panosu özelliği, platformun bir blog gönderisinde yayınladığı bilgiye nazaran artık daha fazla insanın erişimine açılacak.

Discord, blog gönderisindeki duyurusuyla ses kanallarında kullanabileceğiniz kendi uygulama içi seslerinin yer aldığı ses panosunu resmen duyurdu.

Yalnızca masaüstünde kullanılabilecek

Discord’un duyurduğu ses panosu özelliği, aynı ses kanalındaki tüm iştirakçiler tarafından duyulabilecek kısa bir ses klibi oynatmanıza imkan tanıyan bir ses kanalı özelliği olara karşımıza çıkıyor. Ses Panosu, kendinizi söz etmeniz ve ses kanalının sohbetine yahut canlı yayına geçmesine reaksiyon vermeniz için yeni bir yol olarak sunuluyor.

Ancak makus bir özellik olarak ses panosunu sırf masaüstü uygulamada kullanma imkanı sunuluyor. Ürün İrtibat Yöneticisi Kellyn Slone, taşınabilir aygıtlarda sesleri duyacağınızı lakin panoyu kendinizin kullanamayacağını söyledi. 

Bununla birlikte şayet ses panolarından gelen sesleri duymak istemiyorsanız, ayarlardan bu özelliği kapatma imkanına da sahipsiniz. Ek olarak; sunucunuzda bir ses panosunu kimlerin kullanabileceğini sınırlamak istiyorsanız, bu müsaadeleri de ayarlayabiliyorsunuz.

Gelelim Nitro abonelerine. Nitro aboneleri ses panolarına yükledikleri sesleri farklı sunucularda da kullanma imkanına sahip oluyorlar. Nitro aboneleri ayrıyeten masaüstü uygulamasında kullanabilecekleri ve bir emoji yansısına animasyonlu bir hava katan yeni “Süper Tepkiler” yükseltmesi de alacaklar. 

Discord “Ses Panosu” nasıl kullanılır?

  • Ses panosunu kullanmak için öncelikle bir ses kanalına katılın.
  • Ardından ses kanalındayken, herkesin avatarlarını görebilmek için kanalı büsbütün üst kaydırın. Ses Panosu aktifse, sol altta bir müzik simgesi görmeniz gerekiyor. Ses Panosunu açmak için bu simgeye basın. 
  • Ses Panosu açıkken, mevcut rastgele bir sesin üzerine gelebilir ve akabinde bu sesi çalmak için “Oynat” düğmesine basabilirsiniz. Oynat’a basıldığında ses, ses kanalındaki herkesin duyması için çalınacaktır.
  • Tüm bunların dışında dilerseniz ses panosuna yeni sesler de yükleyebilirsiniz. Bunun için de panel açıkken altta yer alan “ses ekle” düğmesine basmanız kâfi.
Discord, Uygulama İçi Bir “Ses Panosu” Başlattığını Duyurdu

Bir yorum yazın

Yorumlar