Stalker 2’den 53 Dakikalık Video Sızdırıldı


GSC Game World stüdyosuna yapılan son siber hücumun akabinde, Stalker 2’den 53 dakikalık video sızdırıldı. Yaşanan olayın ayrıntıları ve geliştirici tarafından bahse ait olarak yapılan paylaşım, haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Cyberpunk 2077 Phantom Liberty Çıkış Tarihi Sızdırıldı 


GSC Game World stüdyosunun başı uzun vakittir bilgisayar korsanları ile sıkıntıdaydı. Mart ayı içerisinde Vestnik TSS isimli bir Rus bilgisayar korsan kümesi, 30 GB boyutunda bir datayı çaldıklarını ve taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda da internete yayacakları istikametinde bir tehditte bulunmuştu. Talepleri ise Belaruslu ve Rus oyunculara karşı olan tutumun değiştirilmesini ve Rusça yerelleştirmenin geri getirilmesiydi.

Dün ise bu istikamette öbür bir hadise daha yaşanmış ve toplam boyutu 190 GB olan iki büyük bilgi yığını çalınmıştı. Ne var ki geliştirici stüdyo, oyunun bütünüyle oynanabilir yapısını içeren bu bilgilerin büsbütün şifrelenmiş olması dolayısı ile oynanabilmesi mümkün olmadığını ve haliyle telaş edilecek bir şeyin olmadığını söylemişti.

Stalker 2’den 53 Dakikalık Video

Yaşanan bu gelişmenin akabinde, muhtemelen 30 GB datayı çalan tıpkı Rus bilgisayar korsan kümesinin şifreleri yavaş yavaş kırmaya başladığı haberleri geliyor. Bununla birlikte, oyuna erişmeyi başaran PC oyuncuları tarafından elli üç dakikalık bir oynanış görüntüsü da sızdırıldı. Görüntünün içeriğine dair rastgele bir ayrıntı vermeyeceğiz, lakin isterseniz buradan ulaşabileceğiniz sayfa üzerinden göz atabilirsiniz. Bu görüntünün kısa müddette kaldırılması muhtemel olduğu için, elinizi çabuk tutmanızda yarar olabilir.

GSC Game World, yaşanan sızıntının üzerinden çok geçmeden bir Twitter paylaşımında bulundu:

“Herkese merhaba,

Sizinle paylaşacak kıymetli bir bilgimiz var. Grubumuz neredeyse bir buçuk yıldır şirkete saldıran bir küme Rus bilgisayar korsanlarının kırılganlıktan istifade ettiklerini tespit ettiler. Ne yazık ki, oyunun çeşitli istikametlerini şirket içinde test etmek için planlanmış olan sızdırılmış bilgimizin bir kısmına erişmeyi ve tehlikeye atmayı başardılar.

Şu an için, izcilerden ve gelecekte Bölge’ye katılmak isteyenlerden oyundan sızdırılmış hiçbir malzemeye bakmamalarını yahut paylaşmamalarını rica ediyoruz. Bu malzemeler yalnızca test hedefli kullanılmış ve satışa sunulmaya hazır olmasalar da, Bölge’yi kendi başınıza keşfetme tecrübenize ziyan verebilir.

İçiniz rahat olsun, takımımız kendinisini harika oyun tecrübe sunmaya adamaya devam edecek. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, kalplerimizi ve ruhlarımızı adadığımuz bir oyun. Bu probleme karşın, oyunun umut ettiğimiz üzere beklentileri karşılamasını garanti etmeye devam edeceğiz.

Devam eden dayanağınız ve bu şiddetli zamanlardaki dayanağınız için minnettarız!

Yürekten teşekkürler,

GSC Game World Ekibi”

Stalker 2’den 53 Dakikalık Video Sızdırıldı

Bir yorum yazın

Yorumlar