The Last of Us Part 1 PC İçin 25.2 GB’lık Yeni Güncelleme


The Last of Us Part 1 oyununun PC versiyonu, bildiğiniz üzere hayli dertli bir çıkış yapmıştı. Her bir köşesinden farklı teknik yanlışların çıkması, çökmeler ve performans sıkıntıları derken, kullanıcıların birden fazla ağız tadıyla oynayabilme fırsatını yakalayamamıştı. Bu durum aslında hala devam ediyor, lakin birebir vakitte Naughty Dog ile Iron Galaxy de istenen düzeye ulaştırmak için hayli sıkı bir halde çalışıyorlar. Bu bağlamda da geçmişte irili ufaklı pek çok güncelleme yayınlanmıştı. Dün ise The Last of Us Part 1 PC için 1.0.4.0 versiyonlu yeni bir güncelleme daha yayınlandı.

Yeni The Last of Us Part 1 PC Güncellemesi İlaç Oluyor Mu?

25.2 GB boyutundaki güncelleme, verilen bilgilere nazaran kare suratı optimizasyonu, grafiksel ve doku gerçekliği, çökme meseleleri için tahliller ve daha fazlasını içeriyor. Görünüşe nazaran daha pek çok güncelleme göreceğiz. Zira, resmi sayfada, yeni yayınlanacaklar ile ek işlemci optimizasyonu, kare suratı ve doku gerçekliği iyileştirmeleri yapılacakmış.

1.0.4.0 versiyonlu yeni güncellemenin ayrıntılarına inecek olursak, oyunun genelindeki işlemci ve ekran kartı kullanımını optimize ediyor. Ayrıyeten Düşük ve Orta ayarlardaki grafiksel ve doku gerçekliği ve çözünürlük iyileştirmeleri sunuyor. Düşük grafik ayarında ise su yüzeyleri artık siyah görünmeyecekmiş. Performans istatistiklerini HUD menüsünde eş vakitli olarak kilitlemek yahut kilidi açmak için seçenek, Grafik menüsündeki muhakkak ayarların başkalarını nasıl etkileyeceğini daha yeterli açıklayabilmek için bilgiler ve Doku Eş Akış Oranı ayarı eklenmiş.

Ayrıca artık VRAM çubuğu da işletim sistemi ve uygulama kullanımını daha hakikat bir formda gösterecek iken, birebir fare ve klavye kombinasyonuna atamış makul komutların kullanımı da elden geçirilmiş.

İyileştirmelerin dışında, gölgelendirme oluşturma etabında, ana menüye çıkarken ve çatışma sırasında öldüğünüz vakit yaşanan çökme, oyuna birinci sefer girerken yapabileceğimiz muhtemel daha uzun mühlet beklemeye yol açan, oyuna yine girdiğimizde gölge yükleme ihtarının görünmesini engelleyen, bütün başarımların açılmış olmasına karşın ‘Bir Hiç Uğruna Olamaz’ başarımının açılmasını engelleyen dahil pek çok sorun giderilmiş.

Peki bu güncelleme sizin için faydalı oldu mu? Oyunun bilgisayarınızdaki çalışma performansında bir düzgünleşme gördünüz mü? Yorum kısmında belirtmeyi ihmal etmeyin.

The Last of Us Part 1 PC İçin 25.2 GB’lık Yeni Güncelleme

Bir yorum yazın

Yorumlar