Android’den Windows Bilgisayara Kablosuz Dosya Transferi


Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar ortasındaki dosya transferi, kendinizi direkt bir markaya adamamışsanız hala büyük bir uğraş olmayı sürdürüyor. Apple ve Huawei’nin ekosistemleri evrak transferini aygıtları birbirine eşitleyerek çözerken, Google da Android için bu dünyaya atılmıştı.

Google’ın belge transferi için tahlili olan Nearby Share yazılımı, Ağustos 2020’de yayınlandı. Ama o günden bu yana ChromeOS olmayan bilgisayarlara evrak transferi sunmuyordu. Yazılıma en değerli güncellemelerden biri geldi ve artık bu durum da değişti.

Android’den bilgisayara kablolarla uğraşmadan evrak transferi yapabileceksiniz:

Nearby Share, 31 Mart’ta aldığı güncellemeyle Android aygıtlardan Windows bilgisayarlara süratli evrak transferine imkân sunmaya başladı. Özellik, şimdilik beta sürecinde seçili bölgelerde kullanıma sunuldu. Neyse ki Türkiye de bu bölgeler ortasında yer alıyor.

Ayrıca yalnızca kendi Android aygıtlarınız değil, arkadaşlarınızın Android aygıtlarına da direkt belge transferi yapabileceksiniz. Karşımanız gereken tek kural, aygıtın Windows bilgisayarınıza yakın olması.

Nearby Share ile Android’den Windows’a belge transferi nasıl yapılır?

Nearby Share ile Android aygıt ve bilgisayarınız ortasında belge transferi yapmak için Nearby Share Beta uygulamasını bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Uygulamayı edinmek için bu ilişkiye tıklayabilirsiniz.

Uygulamayı yüklediğinizde belge transferi yapmak için aygıtınızda ‘Paylaş’ seçeneğine basın, akabinde ‘Nearby Share’ seçeneğini seçin. Karşınıza, görünürlüğü size açık olan Android aygıtlar ve Windows bilgisayarlar gelecek.

Dosyayı göndermek istediğiniz aygıtları seçerek evrak transferini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yorum yazın

Yorumlar