Sıra Tabanlı Taktik Oyunu Classified: France ’44 Duyuruldu


Geçtiğimiz günlerde farklı bir duyuru ile karşımıza çıkmıştı Team17 ve Absolutely Games. O denli ki çoğunluğu sansürlenmiş olan basın bülteni ve buna eşlik eden tanıtım fragmanı ile başlarda soru işaretleri oluşmuştu. Ne olduğu Summer Games Fest 2023 etkinliğinde aşikâr olacak diye düşünülür iken, resmi duyuru dün prestijiyle gerçekleştirildi. İşte karşınızda, sıra tabanlı taktik oyunu Classified: France ‘44!


İlginizi Çekebilir: Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged Duyuruldu 


Sıra Tabanlı Taktik Oyunu Classified: France ’44 Geliyor

Bu yıl içerisinde çıkması beklenen ve ismi hasebiyle bizi İkinci Dünya Savaşı periyoduna götürecek olan oyun, PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştiriyor. Öykü olarak 1944 yılının Haziran ayında Müttefik ordusunun Fransa topraklarını istilası öncesindeki aylarda yaşananlar işlenecek ve kırk beşten fazla misyon boyunca Müttefik komandoları ve Fransız direniş savaşçılarının yaşadıklarına tanıklık edeceğiz.

Her birinin kendisine ilişkin öyküsü olan karakterler ortasından seçim yaparak oluşturacağımız takımdaki her bir karakteri eğitmemiz, özelleştirmemiz ve silahlar ve yetenekler ile güçlendirmemiz mümkün olacak. Ayrıyeten morallerini yüksek tutmak da bizim elimizde. Bunun için tercihen kamp ateşi etrafında kıssalarını dinleyebilirsiniz. Ayrıyeten çatışma sırasında yapacağınız atışlar da hem karakterinize hem de düşmanınıza moral açısından tesiri olacak.

Bunların dışında vazifeleri tamamlamada saklılık tarafına büyük değer verilmiş olduğu söylenir iken, yeni taktik seçenekleri sunmak için de Overwatch yeteneği geliştirilmiş.

Son olarak Team17 ve Absolutely Games, oyunun çıkıışından sonra güncellemeler ve genişletme paketlerinin yayınlanacağını ve bu sayede yeni elementlerin ekleneceğini söylediler. Ayrıyeten vazife oluşturma ve modlama araçları ile içerik manasında yeni ve güçlü bir oyun olmaya devam edecekmiş.

Sıra Tabanlı Taktik Oyunu Classified: France ’44 Duyuruldu
  • 2 Haziran 2023
    Oyun,

Bir yorum yazın

Yorumlar