iPad Pro Modelleri İçin Yeni OLED Paneller Geliştiriliyor


Apple’ın şu sıralar kendisinden çok analistlerinin ve bilgi sızdırıcılarının lafları ortalıkta dönüyor. Apple’ın bundan 1 yıl sonra piyasaya çıkartacağı, 2024 model iPad Pro’lar hakkında değişik bir sav ortaya atıldı.

Ortaya atılan teze nazaran Apple, bu aygıtların ekran panellerini çoktan geliştirmeye başladı, lakin evvelki modellerden çok farklı bir cam geliştiriliyor.

İddiaya nazaran iPad Pro 2024 modelleri için OLED ekranlar geliştiriliyor, fakat kollayıcı ekran olmadığında hayli kırılganlar

Ünlü bir Apple sızıntıcısı olan ShrimpApplePro, Apple’ın bir sonraki iPad Pro modelleriyle ilgili planlarını açığa çıkardı. Söylediğine nazaran geliştirilmekte olan dört prototip var ve tabletler 11 inç ve 13 inç ekran boyutuna sahip.

Sızıntının garip olan kısmı ise Apple’ın iPhone’da kullandığı birebir esnek OLED teknolojisini kullanmayacağı. Bunun yerine daha kırılgan olan bir versiyona, yani sert OLED ekranlara geçilecek. Bu ekranlar bölümde sıkça kullanılan ekranlar, hatta Google bile Pixel aygıtlarında kullanılıyor. Sık kullanılmasının sebebi, üretiminin çok ucuz olması.

Apple’ın bunun üstesinden nasıl geleceğini de daima birlikte göreceğiz. Birtakım iPhone’larda LCD ekran kullanmasına karşın bunu aşikâr bir standardın üstünde tutması, OLED ekranlı iPad’ler konusunda da epeyce optimistik olmamıza imkân tanıyor.

iPad Pro Modelleri İçin Yeni OLED Paneller Geliştiriliyor

Bir yorum yazın

Yorumlar