Bloodborne PC Versiyonu PlayStation Showcase’te Duyurulabilir


Bloodborne PC versiyonu duyurusuna yakın olabiliriz. Yakın bir vakit evvel Lance McDonald tarafından keşfedilen bir ayrıntı, beklenen günün yakın olduğuna işaret sayılabilir.


İlginizi Çekebilir: Bloodborne’un PC Versiyonu Üzerinde Çalışılıyormuş


PC platformuna gelmesi en çok beklenen PlayStation oyunlarından bir tanesi, hiç elbet ki Bloodborne. PlayStation 4 için çıkışından bu yana, vakit zaman sav ve söylenti olarak pek çok kere karşımıza çıkmıştı. Beklenen duyuru yapılana kadar da çıkmaya devam edeceğini bilmek için dahi olmaya gerek yok.

Hatırlayacağınız üzere Sony tarafından daha fazla PC uyarlaması ile karşımıza çıkılacağının söylenmesinin akabinde, geçtiğimiz hafta içerisinde God of War yaratıcılarından olan David Jaffe de heyecanlandıracak bir açıklamada bulunmuştu. O denli ki muteber olduğundan değerle bahsettiği kaynağı üzerinden aktardığı bilgiler ile Bloodborne PC uyarlaması üzerinde çalışıldığını söylemişti.

PlayStation Showcase öncesinde yaşanan bu gelişmeler, elbette muhtemel bir duyurunun ihtimalini arttırıyordu. Bugün ise ateşe bir odun daha Lance McDonald tarafından atıldı.

Bloodborne PC Versiyonu Duyurusu Yakın Olabilir

McDonald, Bloodborne Wiki sayfasına FromSoftware ortam sanatkarı Marcos Domemench tarafından hazırlanan ve PC versiyonundan alınan Oil Urn ekran imgelerinin paylaşıldığını fark etmiş.

Lance McDonald, birçok sanatkarın çalışmaları için Bloodborne oyununun PC yapısını kullandıklarını lakin Domemench’in ekran imgelerini oyunun Windows işletim sistemi üzerinde çalışan sürümünden alınmış olduğunu söylüyor. Dahası ise evrak ismine verilen ‘SPRJ-win64’ün, kusur ayıklama menüsünde alınan ekran manzaralarına verilen klasik bir isim olduğunu ve bunun da PlayStation 4 üzerinde bulunmayan kusur ayıklama kamerasının kullanıldığına net bir işaret olduğunu da kelamlarına ekliyor.

Görünüşe nazaran, The Old Hunters genişlemesi dahil Bloodborne PC versiyonu hazır ve çalışır durumda. Her şeye karşın şimdi umutlanmamak lazım, ancak PlayStation Showcase için sayılı günler kalmış iken beklemeye geçmekte fayda var.

Bir yorum yazın

Yorumlar