Resident Evil Oyunlarından RTX Desteği Çekildi


Capcom, Resident Evil oyunlarından RTX dayanağını gizlice kaldırdı. Reddit sitesinden paylaşılarak gündeme getirilen bu duruma nazaran, RTX ekran kartına sahip olan kullanıcıların bu oyunları gelişmiş görsellik ile oynayabilmeleri mümkün olmayacak.


İlginizi Çekebilir: Resident Evil 4 Remake Modu The Mercenaries Yayınlandı


Resident Evil 2, Resident Evil 3 ve Resident Evil 7: Biohazard oyunlarının mevcut kuşak versiyonları Haziran ayı içerisinde yayınlanmıştı. Halihazırda bu oyunlar sahip olanlar için de fiyatsız güncellemeler yayınlanmıştı. Ne var ki birinci etapta evvelki sürüme dönüş kelam konusu olamadığı için, bilgisayarı kâfi sisteme sahip olmayan kullanıcıların oynayabilmeleri mümkün olmamıştı. Capcom ise bu reaksiyonlar karşısında, eski versiyonlara dönüş kapısını açmıştı.

Resident Evil Oyunlarından RTX Takviyesi Geri Alındı

Son yayınlanan yaşanan gelişmeye nazaran ise Resident Evil 2 ve 3 oyunlarından RTX dayanağı çekildi. Lakin bu yalnızca PC versiyonu için geçerli.

Capcom resmi bir açıklama yapmamış olsa da, Reddit sitesindeki r/pcgaming başlığı altında paylaşılan bilgiye nazaran, RTX 20, 30 ve 40 serisi ekran kartına sahip kullanıcıların ışın izleme teknolojisi ile bahsi geçen oyunları oynayabilmeleri mümkün olmayacak.

Bildiğiniz üzere Resident Evil 2 ve Resident Evil 3, yayınlanan mevcut jenerasyon günlellemeleri sonrasında performans kayıpları yaşamış ve hayli eleştirilmişlerdi. Japon oyun devi daha sonradan bunu olumluya çevirmek için hayli uğraş harcamıştı. Lakin sonuç olarak bu durumun üstesinden gelinememiş olacak ki tümden kaldırılma kararı alınmış. Hal bu türlü olunca, Resident Evil 4 için de benzeri bir durumun yaşanıp yaşanmayacağı da merak konusu.

Resident Evil Oyunlarından RTX Desteği Çekildi

Bir yorum yazın

Yorumlar