Amiral gemisi Motorola Edge 40 Pro tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı!


Geçtiğimiz yıllarda Lenovo’nun çatısı altına giren Motorola, akıllı telefon pazarındaki hissesini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Eser yelpazesini genişletmeye çalışan şirket, bugün Motorola Edge 40 Pro modelini tanıttı. Amiral gemisi aygıt, taşınabilir oyuncuların epeyce dikkatini çekti. İşte Motorola Edge 40 Pro özellikleri ve fiyatı…

Motorola Edge 40 Pro özellikleri ve fiyatı!

Motorola Edge 40 Pro, 6.67 inç boyutunda ve 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde OLED bir ekran kullanıyor. 165 Hz yenileme hızı ile desteklenen bu ekran, HDR10+ ve Dolby Vision teknolojilerini de barındırıyor. Bu teknolojiler, oyun tecrübesini yükseltiyor.

5G bağlantı özelliğine sahip aygıt, Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alıyor. 4 nm üretim sürecinden geçen bu işlemci, toplamda 8 çekirdekten oluşuyor ve grafik ünitesi olarak Adreno 740 kullanıyor.

Telefonun art tarafında üç adet kamera bulunuyor. Bunlar sırasıyla OIS teknolojisi ile desteklenen 50 Megapiksel ana kamera, 50 Megapiksel ultra geniş açılı ikincil kamera ve 12 Megapiksel telefoto kamera formunda.

Telefonun ön tarafında ise 60 Megapiksellik bir özçekim kamerası mevcut. HDR10+ ve gyro-EIS özelliklerine sahip ana kamera, 8K‘da 30 FPS, 4K‘da 60 FPS görüntü çekebilmeye imkan sunuyor. Özçekim kamerasıyla ise 4K‘da 30 FPS çekim yapabilmek mümkün.

Amiral gemisi Motorola Edge 40 Pro tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı!

Bir yorum yazın

Yorumlar