Horizon Oyunlarının Satış Rakamları Açıklandı


Sony tarafından yapılan açıklama ile Horizon oyunlarının satış rakamları ortaya çıktı. Görünüşe nazaran Guerrilla stüdyosu, epey başarılı bir formda yola devam ediyor. Ayrıntılar haberimizde.

Önceleri Killzone serisi ile özdeşlemiş olan Guerrilla, Shadow Fall sonrasında direksiyonu Horizon serisine çevirmişti. Medeniyetin çöküşü sonrasında insanların kabile ömrüne döndükleri ve robotların etrafta cirit attığı bir dünyada geçen Horizon: Zero Dawn, Aloy hanımın da başından geçenleri anlatıyordu.

Bilirsiniz, birinci elin günahı olmaz. Fakat Hollanda menşeli stüdyo, yabancısı olduğu tıpta geliştirdiği oyunu ile PlayStation tarihinin başarılı oyunları ortasına ismini yazdırmıştı. Devam niteliğindeki Horizon: Forbidden West ise, geçtiğimiz yılın Şubat ayında satışa sunulmuştu. Yakın bir vakit evvel öykü genişlemesi olan Burning Shores sonrasında, bugün her iki oyunun toplam satış sayıları da ortaya çıktı.

Horizon Oyunlarının Satış Rakamları

Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan açıklamayla, yirminci yılını kutlamakta olan Guerrilla tarafından geliştirilmiş olan son oyun Horizon: Forbidden West’in 16 Nisan 2023 tarihi prestijiyle 8.4 milyon ünite satışı gerçekleştirdiği duyuruldu. Her iki oyunun toplam satış sayısı ise 32.7 milyon ünite satışına ulaşmış durumda.

US PlayStation Blog üzerinden yapılan açıklamanın sonunda ise Aloy ile çıkacağımız maceraların devamının geleceği de bilhassa belirtilmiş. Esasen Burning Shores genişlemesinin sonunda okuduğumuz dokümanda de ikinci ve üçüncü oyun ortasında bir köprünün kurulduğunu görmüştük.

Peki siz Horizon oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Oynama fırsatınız oldu mu? Olduysa, beğendiniz mi?

Horizon: Zero Dawn Hakkında

Horizon: Zero Dawn makinelerin hakim olduğu ve insanlığın da küçük topluluklar halinde ve teknolojiye sonlu erişim sağlayabildikleri otuz birinci yüzyılda geçiyor. Bahse bağlı olarak Aloy isimli bir karakteri yönetiyor ve yeteneklerimizi kullanarak, yaklaşan büyük tehlikeye karşı hem kendimizi hem de kabilemizi müdafaaya çalışıyoruz.

Horizon: Forbidden West Hakkında

İlk oyunun altı ay sonrasında geçecek olan yeni oyun ile devam eden Aloy hanım kızımızın öyküsü batıda, uzak gelecekteki Amerika topraklarında devam ediyor. Pasifik kıyılarına geri dönüyor olup, gizemli ve ölümcül bir hastalığı ve nedenini keşfediyoruz.

Horizon Oyunlarının Satış Rakamları Açıklandı

Bir yorum yazın

Yorumlar