Huawei CEO’sundan iPhone için iddialı açıklama!


Huawei, akıllı telefon sanayisindeki pazar hissesini yine büyütmeye çalışıyor. Telefonların arızalanması hakkında konuşan Huawei Tüketici Grubu CEO’su Richard Yu, iPhone modellerine nazaran daha başarılı olduklarını tez etti. Yu’ya nazaran Huawei, kalite idare sisteminde Apple’a kıyasla dikkate paha fazla muvaffakiyet sağladı.

Richard Yu: Huawei aygıtları iPhone’dan daha az bozuluyor

Huawei CEO’su Richard Yu, verdiği son röportajda Apple’ın pazardaki pozisyonunu kıymetlendi. Çinli firmanın Ar-Ge manasında her geçen gün daha fazla yatırım yaptığını bildirdi. Bu sayede de yüksek kaliteli akıllı telefonlar ve daha yeterli bir tüketici tecrübesi elde ettiklerini söz etti.

Huawei’nin Ar-Ge’ye yaptığı yatırım, 2022’deki yıllık gelirinin yüzde 25’inden daha fazlaydı. CEO’ya nazaran bu da şirketin inovasyona yönelik bağlılığını gösteriyor. Huawei ayrıyeten kalitenin, maliyet ve kârın üzerinde olduğunu vurguladı.

P60 serisi ve Mate X3 dahil olmak üzere Huawei’nin en yeni amiral gemisi aygıtları, şirketin Ar-Ge tarafındaki son örneklerini temsil ediyor. HarmonyOS ile kutudan çıkan akıllı telefonlar, Huawei’ye nazaran “hatalardan arınmış, problemsiz bir kullanıcı deneyimi” sunuyor.

Öte yandan Apple, akıllı telefonlara yeni özellikler eklemenin zorluklarını vurgulayarak, iOS‘ta dikkat çeken kusurlara ile karşı karşıya kaldı. Kolay yeniliklere öncelik verse de, pazardaki pozisyonunu korumak için bu sıkıntıları ele alması hayati ehemmiyet taşıyor.

Huawei CEO’sundan iPhone için iddialı açıklama!

Bir yorum yazın

Yorumlar